Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Metoda na "na tarczę antykryzysową". PFR ostrzega przed naciągaczami

4
Podziel się:

Oszuści wmawiają przedsiębiorcy, że jest to proces bardzo skomplikowany. Wyłudzają dane wrażliwe, a także informacje o kontach. Dzięki temu zdobywają dostęp do pieniędzy przedsiębiorcy.

Oszuści próbują uzyskać informacje szczegółach prowadzenia działalności gospodarczej i zdobyć dostępy do kont.
Oszuści próbują uzyskać informacje szczegółach prowadzenia działalności gospodarczej i zdobyć dostępy do kont. (money.pl)
bEDUdxKd

Polski Fundusz rozwoju wypłacił do tej pory 60,5 mld zł. W ramach subwencji pomoc trafiła do ponad 345 tys. mikrofirm i MŚP. Jednak na popularności programu żerują oszuści - ostrzega PFR.

Naciągacze i kontaktują się firmą przedstawiając propozycję pomocy w złożeniu wniosku o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Proszą właściciela firmy o podanie danych osobowych, zrobienie przelewu czy nawet o login do konta internetowego - wylicza RMF FM. W ten sposób mają wystarczająco dożo informacji, aby dostać się na kota i wykraść pieniądze lub zaciągnąć pożyczki.

O procederze informowała już maju policja. Oszuści "wmawiają przedsiębiorcy, że jest to proces bardzo skomplikowany i czasochłonny, sugerując, że bez eksperckiego wsparcia sobie nie poradzi – używają przy tym wysublimowanych metod socjotechnicznych" - można przeczytać w komunikacie policji.

bEDUdxKf
Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

- Niepotrzebna tu jest żadna pomoc, jeżeli ktoś chce złożyć wniosek, odwołanie, powinien zwrócić się do Polskiego Funduszu Rozwoju albo do banku, najlepiej bez żadnych pośredników, trzeba też uważać na strony internetowe, czy są to strony tych instytucji - zapewnił w rozmowie z RMF FM prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

bEDUdxKl

Przestępcy wykorzystują trudny czas, jakim jest pandemia, wymyślając coraz to nowe scenariusze oszustw, często oparte na strachu przed skutkami koronawirusa.

"Należy zachować zdrowy rozsądek i dużo ostrożności w kontakcie telefonicznym. Nie ulegajmy presji, nie dajmy skusić się pozornie atrakcyjnymi ofertom, nie działajmy pod wpływem chwili" - apelowała policja.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEDUdxKG
KOMENTARZE
(4)
Janosik
9 miesięcy temu
Nie płacę za kupiony towar na duże kontrakty, a pomoc mi się należy, bo tak. Fakturowanie zawsze można przesunąć by wykazać spadek obrotów.
Polak mądry
9 miesięcy temu
Najlepszy rok dla firmy 2020. Pracownicy robią wiecej bo pandemia i jeszcze kasa z tarczy 900 tys. Zrobić spadek obrotów...zysk się liczy a obrót to bonusy, czylki korekta płatności.
Irek
9 miesięcy temu
Wystarczyło fakturować wszystko miesiąc marzec i maj. Kwiecień mamy stratę 55% xD... dzięki za najlepszy rok i pandemie dla firmy. Elektryka hurt! Bravo pis i rodzina na swoim
bEDUdxKH
Nie dla niech...
rok temu
"W ten sposób mają wystarczająco dożo informacji, aby dostać się na kota i wykraść pieniądze lub zaciągnąć pożyczki"