Trwa ładowanie...
bDIthXZx

Notowania

Pomoc Dla Firm – Wszystkie wiadomości

13
29.01.2021 16:35

PANDEMIA
 / 
Pandemia koronawirusa. Rząd przedłuża program dotacji

Bezzwrotne dotacje do 5 tys. zł dla mikro i małych firm będą obowiązywać także w styczniu i lutym.

3
20.01.2021 17:47

TARCZE ANTYKRYZYSOWE
 / 
Pomoc dla polskich firm. Komisja Europejska zatwierdziła program wsparcia

Do polskich firm ma trafić 1,9 mld euro. KE wyraziła zgodę na rządową pomoc dla przedsiębiorstw dotkniętych kryzysem wywołanym przez pandemię Covid-19.

9
18.01.2021 7:36

TARCZA FINANSOWA PFR
 / 
"Tarcza PFR 2.0". Pierwsze wypłaty w poniedziałek

W poniedziałek pierwsze firmy, które złożyły wnioski o pomoc z Tarczy Finansowej 2.0 realizowanej przez Polski Fundusz Rozwoju, dostaną pomoc. Docelowo dla mikro-, małych i średnich firm dotkniętych drugą falą pandemii ma trafić około 20 mld zł.

68
14.01.2021 10:49

POMOC DLA FIRM
 / 
"Tarcza" dla firm. Gowin zapowiada rozszerzenie pomocy i otwarcie galerii

- W przyszłym tygodniu ogłosimy dodatkową listę kodów działalności gospodarczej objętych tarczą - zapowiedział Jarosław Gowin. Jego zdaniem od 1 lutego, jeśli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, powinny zostać w pełni otwarte galerie handlowe.

58
23.12.2020 10:03

POMOC DLA FIRM
 / 
Pomoc dla przedsiębiorców z rejonów górskich. Semeniuk uchyla rąbka tajemnicy

- Tworzymy program dla subregionów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii, w programie "Money. To się liczy". - Wczoraj na kierownictwie pod przewodnictwem Jarosława Gowina ustalaliśmy szczegóły. Mam nadzieję, że tuż po świętach będziemy mogli przedstawić schemat kierowania środków do subregionów - powiedziała. - Są różne modele, jak te środki rozdysponować w powiatach i gminach, mam nadzieję, że pod koniec tego roku i na początku przyszłego będziemy mogli ten plan wdrażać - stwierdziła Semeniuk. Jak dodała, jeden z wariantów mówi o poszerzeniu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o środki dla regionów turystycznych. Szczegóły pomocy mają zostać przedstawione przez premiera Mateusza Morawieckiego.

bDIthXZz
148
17.12.2020 12:57

POMOC DLA FIRM
 / 
Tarcza antykryzysowa. Tadeusz Gołębiewski w mocnych słowach o oferowanej pomocy

- Przepisy były tak skonstruowane, że właściwie można było wziąć kredyt, umarzany w minimalnej części, ale na 2-3 lata, co było niemożliwe do spłacenia - tak Tadeusz Gołębiewski, właściciel hoteli, ocenia rządową pomoc antykryzysową, z której mogła skorzystać jego firma. - My z tej pandemii tak szybko nie wyjdziemy. Potrzeba 2-3 lat. Bo nawet gdy się skończy pandemia, to trzeba jeszcze dofinansować firmy, czyli wziąć dosyć duży kredyt, i później to wszystko powoli spłacać przez 4-6 lat. Ta pomoc jest gorzej niż ryzykowna, dlatego że oni w każdej chwili mogli przejąć firmę. Różne rzeczy się zdarzają w naszym kraju. Mogą z powodzeniem wymówić taki kredyt w jeden dzień, czy znajdą jakąś przyczynę, czy wymyślą. Takie były zapisy, że nie można się było bronić - oceniał Gołębiewski w programie "Money. To się liczy".

18
30.11.2020 10:06

PILNE
 / 
Gowin: Na tarczę branżową i finansową przeznaczamy ok. 40 mld złotych

Tarcza finansowa będzie mogła być poszerzana tak, aby objąć pomocą również inne branże, których początkowo nie wzięto pod uwagę - zapowiedział w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin.

9
26.11.2020 12:41

POMOC DLA FIRM
 / 
Tarcza na drugą falę pandemii. Decyzja KE spodziewana przed świętami

Uruchamiamy Tarczę Finansową PFR 2.0 - ogłosił w czwartek premier Morawiecki. Nieco ponad godzinę później Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, na spotkaniu online precyzował, dla kogo przewidziane jest wsparcie. - PFR złożył notyfikację do KE dla Tarczy 2.0 - powiedział też Paweł Borys.

14
25.11.2020 14:25

POMOC DLA FIRM
 / 
Tarcza 6.0. Senatorowie chcą poszerzyć krąg odbiorców państwowej pomocy

Senatorowie są zdania, że znacznie więcej branż powinno zostać objętych pomocą państwową w ramach tarczy antykryzysowej 6.0. Zapowiedzieli zgłoszenie szeregu poprawek, tak by poszerzyć krąg beneficjentów.

bDIthXZF
24.11.2020 17:00

FIRMA
 / 
Koronawirus. Problemy firm, ARP pomaga

Wiele firm ma problemy przez pandemię koronawirusa. Co dalej, otrzymają pomoc? - Możemy wyróżnić trzy grupy przedsiębiorstw. Te, które nie mają problemów, te, których sytuacja jest pod znakiem zapytania oraz te, które znajdują się w stanie niewypłacalności, dla których w ogóle nie ma szans, niezależnie od branży, pozyskania finansowania - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. - Oczywiście ARP swoje usługi kieruje do wszystkich, ale w sposób szczególny do firm z drugiej i trzeciej grupy. Od zeszłego roku realizujemy program ARP dla MŚP, który w tym roku, w ramach działań tarczowych, został zasilony dodatkową kwotą 1,7 mld zł. Oferujemy finansowanie dłużne, czy to w postaci pożyczek obrotowych, czy to refinansowania leasingu - podkreślił.

28
21.11.2020 12:41

POMOC DLA FIRM W KRYZYSIE
 / 
Koronawirus. Dopłaty do czynszów, kredytów i kosztów stałych. Na co mogą liczyć zamknięte branże?

Rząd szykuje dalszą pomoc dla branż ciągle objętych restrykcjami – twierdzi wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Nie ma co jednak liczyć na szybkie rozwiązania, bo zgodzić się na nie musi Komisja Europejska.

60
18.11.2020 12:12

GOSPODARKA
 / 
Nowa pomoc dla firm. Co z dopłatą 2 tys. zł na każdy etat?

O 2 tys. zł dopłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych mówił wicepremier Jarosław Gowin. Co się dzieje z tym pomysłem? - To są narzędzia, które będą wykorzystywane ustawowo przez ministerstwo rozwoju, mam nadzieję, że jak najszybciej wejdą w życie - mówiła w programie "Money. To się liczy" Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. - Kryteria, które są brane pod uwagę, to przede wszystkim spadek obrotów, ale braliśmy również pod uwagę kody PKD. One są już rozszerzone z 25 do 32 kodów - dodała.

8
16.11.2020 13:27

PFR
 / 
Nowa pomoc dla firm od stycznia. PFR czeka na zgodę Brukseli

PFR liczy na to, że zgoda Komisji Europejskiej na uruchomienie nowego pakietu pomocy zostanie wydana do połowy grudnia. Oznaczałoby to, ze program wsparcia będzie mógł ruszyć w styczniu.

bDIthXZG
460
06.11.2020 13:14

POMOC DLA FIRM
 / 
Pomoc dla zamkniętych branż. Premier zapowiada wsparcie

Wraca postojowe i zwolnienie ze składek ZUS - zapowiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. "Musimy dopasować instrumenty finansowe do ratowania przedsiębiorców".

7
02.11.2020 10:26

POMOC DLA FIRM
 / 
Koronawirus w Polsce. Ekonomiści oszacowali, na jaką pomoc nas jeszcze stać

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa uderza w wiele branż. Polskę jednak wciąż jeszcze stać na 100 mld zł pomocy gospodarczej - oceniają ekonomiści.

16
02.11.2020 8:34

COVID-19
 / 
Tarcza antykryzysowa. Firmy łamiące ograniczenia epidemiczne bez wsparcia

Rząd już kręci bat na firmy, które nie zastosują się do obostrzeń związanych z pandemią. Zapowiada, że zakręci kurek i pozbawi ochrony tarczy. Eskperci obawiają się skutków tych zapisiów.

1
30.10.2020 11:16

KORONAWIRUS
 / 
Pomoc dla firm. ZUS przypomina: Mija ważny termin ws. złożenia deklaracji

Przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej, którzy chcą otrzymać zwolnienie ze składek ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień, muszą złożyć deklaracje rozliczeniowe za te miesiące do końca października. Termin mija w sobotę.

237
27.10.2020 9:25

POMOC DLA FIRM
 / 
Wsparcie dla firm dotkniętych obostrzeniami. Rząd ogłasza szczegóły

Będzie dalsza pomoc dla branż, które tracą na nowych rządowych restrykcjach. Skorzystać mają między innymi gastronomia, kluby fitness i siłownie.