Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Wsparcie dla firm także po pandemii? "Powinny być systemy pomocowe"

29 kwietnia to dzień umorzenia wsparcia z tarczy finansowej dla setek tysięcy polskich firm. Co dalej? Czy przedsiębiorcom nie powinno zaproponować się "programu pocovidowego"? - Ta pomoc, choć w niewielkim stopniu, w pewien sposób zamroziła firmy, które miały problemy jeszcze przed pandemią. One na tych "tarczach" dotrwały do teraz, więc będziemy mieli trochę skumulowanych upadłości. Ale nie sądzę, że to będą duże liczby. Teraz trzeba jak najszybciej przejrzeć te branże, które najbardziej ucierpiały. I dla nich, mimo że COVID się skończy, powinny być systemy pomocowe - mówił w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - Mam nadzieję, że pozytywnym elementem tych spotkań partyjnych, związanych z Nowym Ładem, będzie informacja, że z końcem pandemii nie skończy się pomoc - dodał.

KOMENTARZE
(4)
Daniel rulez
3 lata temu
Jeżeli nie umiesz zarządzać firmą to zatrudnij na to stanowisko Pana Prezesa Daniela Obajtka. On się zna i on wszystko naprawi. Każda firma, którą kieruje potraja zyski w ciągu roku a nawet pół.
Gość
3 lata temu
Nie idzie fala bankructw tylko staje się fakt celowe działania rządu /nieuzasadnione obostrzenia/ wyniszczające polską gospodarkę poprzez łamanie prawa i myślę że niedługo staną przed sądem.
dość
3 lata temu
Dość już dojenia Państwa pod znakiem "covid"
JDG
3 lata temu
Najważniejsze, że firmy związane z władzą otrzymały tarcze. Inni jak mówił nam Jaśnie Panujący Brylant "Jeżeli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach to znaczy że się do niej nie nadaje."