Notowania

Mieszkanie plus. Wiceminister: w tym roku oddamy tysiąc lokali

- Chcemy to wszystko realizować - mówi wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń o rządowych planach budowy 100 tysięcy mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Rząd zapewnia, że w przyszłych latach oddawanych będzie znacznie więcej mieszkań

W ramach programu Mieszkanie plus do końca grudnia oddanych zostanie 1 tys. mieszkań - mówił w Polsat News wiceminister Soboń.

Co więc z pozostałymi 99 tys. mieszkań w ramach programu, o których mówił rząd? - Grunty już przygotowane - zapewniał wiceszef resortu inwestycji i rozwoju. Dodał, że w tej chwili "pozyskuje się pieniądze z rynku" aby ruszyć z budową. Jego zdaniem realne jest, żeby jeszcze w tym roku ruszyć z budową 100 tys. nowych lokali.

- Ponad 100 tys. mieszkań, które zapowiadaliśmy, i chcemy realizować, to jest grubo ponad 30 mld zł, które trzeba pozyskać na rynku. Dzisiaj jesteśmy na takim etapie, że mamy 35 tys. mieszkań po ostatecznych decyzjach inwestycyjnych, czyli jest finansowanie na te inwestycje - dodał wiceminister.

Masz kredyt na mieszkanie? Lepiej sprawdź termin spłaty ostatnich rat. Obejrzyj wideo:

Artur Soboń dodał, że w przyszłych latach oddawanych ma być zdecydowanie więcej mieszkań niż tylko tysiąc. - Mieszkanie plus to nie jest program tylko na jedną, dwie kadencje. To jest naprawdę wieloletni program - dodał polityk w rozmowie z dziennikarzem Polsatu.

Rządowy program Mieszkanie plus ruszył w 2017 roku. Polega on budowie tanich mieszkań pod najem. Pierwsze powstałe w ramach programu osiedle oddano do użytku w kwietniu 2018 roku - składa się z niemal 100 lokali i znajduje się w Siedleminie w Wielkopolsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mieszkanie plus, budownictwo, mieszkanie, artur soboń, nieruchomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2019

JanGierek w latach 1974 do i następnych - do 1978, (4 lata po objęciu rządów), oddawał rocznie 300 do 350 TYSIĘCY mieszkań, a PIS po 4 latach mówi … Czytaj całość

08-08-2019

Foton1000 mieszkań hahaha . Zapomniał dodać że ani jedno nie powstało z pierwszego filaru . Wszystkie to tzw drugi filarczyli te rozpoczęte za PO -PSL tzw … Czytaj całość

08-08-2019

Pis wierzyw potrójną reinkarnację?

Rozwiń komentarze (7)