Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Miliard euro dla Polski z unijnego budżetu. To pieniądze na walkę z koronawirusem

Miliard euro dla Polski na walkę z koronawirusem. Taka decyzja zapadła w środę po telekonferencji Ursuli von der Leyen, przewodniczącej KE z szefami państw i rządów – wynika z informacji, do których dotarła korespondentka radia RMF FM w Brukseli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. (Fot: PAP)

Pierwsza transza, którą unijne kraje będą mogły od razu uruchomić, wyniesie 7,5 mld. euro. To pieniądze z niewydanych przez kraje UE zaliczek na projekty finansowane z funduszy strukturalnych.

Miliard euro przypadnie Polsce. Jak informuje RMF FM środki pochodzą z niewydanej zaliczki, którą nasz kraj otrzymał z Brukseli w 2019 roku. Pieniądze Polska będzie mogła teraz wydać, aby złagodzić wpływ koronawirusa na gospodarkę.

Na co pójdzie unijna kasa? Przede wszystkim na wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw, wzmocnienie systemu opieki zdrowotnej oraz na działania na rynku pracy. Gdyby KE nie podjęła decyzji o uruchomieniu transzy, polski rząd musiałaby w maju tego roku zwrócić niewydane środki.

W związku z nadzwyczajną sytuacją spowodowaną koronawirusem Polska będzie mogła zatrzymać pieniądze i wydać je na walkę z epidemią – donosi korespondentka RMF.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, kraje ue, fundusze unijne, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-03-2020

rafalmiliard euro? dajmy to na TVP oni potrzebuja wiekszej pomocy

11-03-2020

XXXXXtylko patrzeć, jak upomni się episkopat o część za straty w związku z nieobecnością części wiernych i straty na tacy

11-03-2020

tojaNo to mają z czego porozdzielać między siebie nagrody za bohaterską walkę z wirusem.

Rozwiń komentarze (673)