Sebastian Ogórek

Milion złotych za złamanie RODO. "Kara dość precedensowa"

Urząd Ochrony Danych Osobowych nałożył we wtorek na firmę pierwszą w Polsce karę za nieprzestrzeganie rozporządzenia o danych osobowych. - Jest to wysoka kara i dość precedensowa - mówił w programie "Money. To się liczy" mec. Maciej Mackiewicz z kancelarii Kochański i Partnerzy. - Według UODO ta firma nie zrealizowała w sposób odpowiedni obowiązku informacyjnego - tłumaczył. Zarzuty nie dotyczyły jednak najważniejszych nadużyć w związku z RODO. A tymi są m.in. handel "lewymi" danymi, przekazywanie danych bez podstawy prawnej czy wykradanie danych. - To są poważne problemy - przyznał Mackiewicz.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie