Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Miliony dla TVP. Pierwsza transza z rezerwy budżetowej

25
Podziel się:

Telewizja Polska otrzymała 220 mln zł z ogólnej rezerwy budżetowej na bieżące funkcjonowanie. - Jesteśmy w trakcie uzgadniania terminów wypłaty kolejnych transz, które pozwolą na stabilne funkcjonowanie spółki - poinformował pracowników likwidator spółki, Daniel Gorgosz.

Miliony dla TVP. Pierwsza transza z rezerwy budżetowej
Telewizja Polska otrzymała pierwszą wypłatę z rezerwy budżetowej (Adobe Stock, Jacek Pacholczyk)

Jak wynika z maila, do którego dotarł portal wirtaualnemedia.pl, "Telewizja Polska S.A. właśnie otrzymała pierwszą transzę długo oczekiwanego finansowania, w wysokości 220 mln zł. To krok, który pozwoli nam rozwiązać kilka bieżących problemów oraz optymistyczniej spojrzeć w przyszłość" - napisał Daniel Gorgosz likwidator spółki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wakacje kredytowe do poprawki. "Jakaś wymówka"

Gorgosz zapewnił pracowników, że są w trakcie negocjacji dotyczących wypłaty kolejnych transz, które mają na celu zapewnienie stabilności finansowej spółki. W połowie lutego złożył on wniosek o przyznanie spółkom mediów publicznych 250 milionów złotych dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Z tej kwoty, 30 milionów złotych ma trafić do Polskiego Radia - informuje WM.

Według Gorgosza, w budżecie Telewizji Polskiej brakuje obecnie 2,6 miliarda złotych. "To pokłosie przede wszystkim nieprzyznania w br. spółkom mediów publicznych tzw. rekompensaty abonamentowej z budżetu państwa, która przed rokiem wyniosła nominalnie 2,7 mld zł, z czego 2,35 mld zł dostała TVP" - czytamy.

Wirtualnemedia.pl podkreśla, że podczas czwartkowej konferencji prasowej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, minister Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił, że "finansowanie telewizji publicznej na ten rok jest zapewnione".

Fatalna sytuacja finansowa TVP

Jak mogliśmy przeczytać w czwartek, sytuacja finansowa Telewizji Polskiej jest fatalna po tym, jak na początku lutego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła, że 158 mln zł z abonamentu radiowo-telewizyjnego zostanie przekazane do depozytu sądowego.

Także rząd wstrzymał wypłatę rekompensaty, którą w ostatnich latach otrzymywały media publiczne: Telewizja Polska, Polskie Radio i 17 regionalnych rozgłośni publicznych - przypomina serwis Wirtualnemedia.pl.

Z informacji portalu wynika, że problem zaległych płatności dotyka kolejne osoby, które współpracują z TVP na zasadzie umowy B2B. Nie otrzymały one wynagrodzenia za grudzień ubiegłego roku i kolejne miesiące.

- Są sfrustrowani. Chodzi o tych dziennikarzy, którzy rozpoczęli ostatnio współpracę z telewizją publiczną w formie B2B, a nadal nie dostali żadnej wypłaty. Niektórzy czekają na przelew od stycznia, a pytając o to kierownictwo spotkali się z brakiem reakcji - mówi w rozmowie z portalem jeden z anonimowych pracowników TVP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Skandall
2 miesiące temu
A to telewizja nie może zarobić na siebie? Sprywatyzować i po kłopocie
matylda
2 miesiące temu
a tymczasem 8 nowych ministerstw ponad 130 ministrów i minister a nie ma na laptopy dla dzieci, kwoty wolnej od podatku 60 000 też , nie będzie budowy obwodnic, elektrowni atomowych, CPK, wakacji od zus dla przedsiębiorców, składki zdrowotnej odliczanej od podatku ale dla wyborców Tuska najważniejsze że nie rządzi pis paliwa po 5, 19 też nie ma ale ważne że nauczyciele się sprzedali za podwyżki (w sumie nauka arabskiego jest kosztowna) a także urzędnicy zwłaszcza te 40 000 z ZUS
grażyna
2 miesiące temu
ale jak były powodzie podtopienia i ludzie nie dostali nic a teraz takiemu orłosiowi i innym dziennikarzom z tvn zatrudnionym w publicznej już nie przeszkadza
Balon
2 miesiące temu
Zaczyna się nic się nie nauczyli a pluli jadem na pis
................
2 miesiące temu
Myśle że bez telewizji publicznej dało by się żyć, nierozumiem pompowania tak wielkich pieniedzy z naszych podatków w telewizje rządową, politycy nazywają ją strategiczną, jest ona marionetkom w rekach polityków od lat, a tymczasem wielu ludzi cierpi ubóstwo, wielu ludzi ma problemy finansowe, wielu ludzi błaga o pomoc na ratowanie życia, wiele zwierzat blaga o pomoc na ratowanie życia, na nich politycy nie dadzą NIC, natomiast daja sobie na podwyżki, nagrody i na telewizje rządową, po tym wszystkim na co napatrzylem sie latami nie jestem patryiotą nie wlaczylbym o to, jest mi wszystko jedno kto bedzie tu rządził i jak się będzie to nazywąło, tyle!
...
Następna strona