Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Miliony na pomoc, specjalne wytyczne dla pracowników. PKP S.A. walczy z epidemią

6
Podziel się

Pracownicy Polskich Kolei Państwowych muszą przestrzegać specjalnych wytycznych, a te najbardziej restrykcyjne dotyczą personelu mającego bezpośredni kontakt z pasażerami. Pomóc w walce z epidemią ma również darowizna 5 mln zł dla laboratoriów diagnostycznych.

Dezynfekcja dworca PKP w Gdyni
Dezynfekcja dworca PKP w Gdyni (materiały partnera)
bEpTpxeJ

Artykuł powstał we współpracy z PKP S.A.

Jak Polskie Koleje Państwowe radzą sobie z epidemią koronawirusa? Komunikacja publiczna to jedna z tych usług, która musi funkcjonować - nawet w czasie epidemii. By to było możliwe, spółka PKP wdrożyła niespotykane dotąd procedury, ale też zaoferowała pomoc na ogromną skalę.

Bezpieczeństwo na dworcach

  • Pracownicy Polskich Kolei Państwowych, zwłaszcza osoby mające bezpośrednią styczność z podróżnymi na dworcach kolejowych, działają zgodnie ze specjalnymi wytycznymi w sprawie postępowania w przypadkach podejrzenia zakażenia wirusem COVID-19.
  • Na dworcach wytypowane zostały miejsca, w których mogą przebywać osoby z podejrzeniem zakażenia koronowirusem do czasu przybycia służb medycznych.
  • Obowiązkowe apteczki, znajdujące się na dworcach, wyposażone są w maseczki ochronne.
bEpTpxeL

Miliony dla laboratoriów diagnostycznych

PKP S.A. zdecydowała o przekazaniu darowizny w wysokości 2 mln zł dla Fundacji Grupy PKP na rzecz walki z koronawirusem. Łączny budżet, w skład którego wchodzą darowizny od spółek Grupy PKP na rzecz tych działań, będzie wynosił blisko 5 mln zł.

Pieniądze zostały przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który pozwoli laboratoriom zwiększyć możliwości diagnostyczne oraz przyspieszyć wykonywanie badań u osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

bEpTpxeR

Jako pierwsza sprzęt wraz z odczynnikami otrzymała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.

– Pandemia jest największym zagrożeniem epidemicznym XXI wieku. Nadzwyczajna sytuacja, w jakiej obecnie się znaleźliśmy, wymaga nadzwyczajnych działań: dyscypliny, wdrożenia specjalnych procedur w pracy i życiu codziennym, ale także empatii i troski o drugiego człowieka. Polskie Koleje Państwowe, jako firma z wieloletnią tradycją, w której służba społeczeństwu to podstawa codziennej działalności, czują się w obowiązku wspomóc służbę zdrowia w walce z obecnym zagrożeniem – zapewnia mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Czynsz niższy o 80 proc.

PKP S.A. wprowadziła również pakiet działań antykryzysowych skierowany do przedsiębiorców.

bEpTpxeS

Spółka stworzyła katalog udogodnień dla najemców prowadzących działalność gospodarczą na dworcach kolejowych.

  • Wsparcie obejmuje umorzenie 80 proc. należnego czynszu za okres od 15 marca do 30 kwietnia br. czy zwolnienie w całości z opłaty eksploatacyjnej i opłaty marketingowej we wspomnianym okresie.
  • Na wniosek najemcy PKP S.A. nie wyklucza częściowego umorzenia zawieszonych należności w przypadku wykazania przez najemcę skutków ograniczenia działalności gospodarczej przyczynami związanymi z epidemią.
  • Od przewoźników nie będzie pobierana w pełnym zakresie opłata za dostęp do infrastruktury, czyli tzw. opłata dworcowa.

Artykuł powstał we współpracy z PKP S.A.

bEpTpxfm
KOMENTARZE
(6)
Ktoś
rok temu
Niestety Strach i Propaganda pożarły zdrowy rozsądek. Na szczęście to koniec tego rządu.
Wiesko
rok temu
Barowy PiS jedyny demokratyczny rząd
laura
rok temu
Czym tu się chwalić? Z tymi poleceniami każdy wirus ma i będzie miał się dobrze. Totalna tandeta. Nieznajomość sytuacji przenoszenia się koronawirusów , wszechobecnych min. w PKP przysparza zakażeń.
bEpTpxfn
popis
rok temu
Nie ma żadnej epidemii. Zajmijcie się lepiej tym co robi Milicja, bo to wygląda na przygotowania do jakiegoś przewrotu.
a ja
rok temu
Dworzec Gdynia Główna , a jak agencja ochrony CIVIS zabezpiecza swoich pracowników ?. Ciekawy jestem ich odpowiedzi.