Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arp
03.04.2020 16:42

Miliony na rozwój dla polskich firm. Wystarczy spotkanie z Agencją Rozwoju Przemysłu

541 mln zł w formie pożyczek przekaże firmom Agencja Rozwoju Przemysłu. To w dużej mierze efekt rocznej pracy czterech, zlokalizowanych w różnych częściach kraju, Centrów Obsługi Przedsiębiorców. Kolejny punkt wsparcia ARP otworzyła właśnie w Lublinie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARP)
Pracownicy COP prowadzą obecnie rozmowy w sprawie 71 pożyczek na łączną kwotę 429 mln zł

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu

Liczba, przygotowanych i zawartych w 2019 roku przez ARP, umów pożyczkowych wzrosła o 28,4 proc. w stosunku do roku poprzedniego, a łączna kwota wsparcia zwiększyła się o 8,1 proc. Dzięki COP agencja przygotowała i zawarła czterokrotnie więcej umów z MŚP, a kwota udzielonych sektorowi pożyczek wzrosła 6-krotnie.

– Program wsparcia dla MŚP oraz działalność pierwszego centrum zainaugurowaliśmy w marcu ubiegłego roku we Wrocławiu. Rozwijanie usług dla przedsiębiorców przynosi efekty. Nasza oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem, znacznie większym niż zakładaliśmy – zwraca uwagę Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Obejrzyj: ARP Lublin - Centrów Obsługi Przedsiębiorców

Pieniędzy szukaj w Centrum Obsługi

ARP finansuje szeroko rozumiany rozwój przedsiębiorstw: przedsięwzięcia inwestycyjne, kapitał obrotowy, realizację kontraktów i umów, wdrożenie działań zwiększających efektywność prowadzonej działalności gospodarczej oraz restrukturyzację.

Centra Obsługi Przedsiębiorców działają we Wrocławiu, Katowicach, Gdyni i Poznaniu. 5 marca ARP otworzyła kolejny punkt w Lublinie, a wkrótce zaprosi przedsiębiorców do Białymstoku.

Efekty? Pracownicy COP prowadzą obecnie rozmowy w sprawie 71 pożyczek na łączną kwotę 429 mln zł. 23 transakcje o wartości 200 mln zł są w trakcie zaawansowanych analiz i negocjacji, kolejnych 48 o wartości 229 mln zł jest na etapie dyskusji z przedsiębiorstwami.

Do tego trzeba jeszcze dodać 25 transakcji, co do których zapadła już decyzja o realizacji na kwotę 152 mln zł, w tym 17 podpisanych umów na 107 mln zł.

– Nasza nowa aktywność w obszarze usług finansowych sięga kwoty 541 mln zł. Od roku konsekwentnie stawiamy na wzmocnienie naszej oferty finansowej, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki sieci Centrów Obsługi Przedsiębiorców znacząco zwiększyliśmy dostępność do usług oferowanych przez agencję oraz ułatwiliśmy kontakt z ekspertami – wylicza prezes Kolczyński.

15 mln do wykorzystania

Pożyczki to nie wszystko. Klienci ARP mogą też starać się o poręczenie od jednego z szesnastu Funduszy Poręczeniowych, koordynowanych przez Krajową Grupę Poręczeniową oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, z którymi współpracuje ARP.

Kolejny instrument z oferty ARP dla MŚP to leasing. Oferta obejmuje leasing operacyjny, finansowy i zwrotny specjalistycznych maszyn budowlanych, przemysłowych, urządzeń medycznych, drukarskich, sprzętu IT czy używanych środków transportu, np. autobusów.

– Spółka ARP Leasing szybko się rozwija. W ostatnim czasie podwyższyliśmy kapitał zakładowy. Wkrótce pojawi się kolejne 15 mln do wykorzystania przez firmy – zdradza prezes Kolczyński.

Przedsiębiorcy mogą też skorzystać z usług ARP Faktoring, w szczególności z faktoringu pełnego, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

Do dyspozycji MŚP ma także International Desk, w tym dostęp do finansowania produkcji eksportowej, pokrycia kosztów promocji za granicą czy ubezpieczenia eksportu.

Artykuł powstał we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-04-2020

rafg. a nie pomoc. Automatycznie bez zbednej biurokracji biznes powinien dostac pomoc.. Pis narazie niszczy przedsiebiorcow i przez to pracownikow.

04-04-2020

Kwestia wyboru..A mówią że nie ma kasy na pomoc tysiącom nowym bezrobotnym... kasa jest, tak jak kasa na Kościół

05-04-2020

żorżwarunek jest prosty, trzeba być ziomkiem z PiS to miliony sie znajda :D

Rozwiń komentarze (10)