Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Karta Dużej Rodziny po nowemu. Resort obiecuje zmniejszenie biurokracji

9
Podziel się:

Każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny może od 9 czerwca korzystać z niej dzięki aplikacji mObywatel. Przedstawiciele resortu wskazują wprost: chodzi o większą nowoczesność i zmniejszenie biurokracji.

Karta Dużej Rodziny po nowemu. Resort obiecuje zmniejszenie biurokracji
W Polsce jest blisko 370 tys. rodzin wielodzietnych, w których żyje prawie 1,2 mln dzieci - podaje resort rodziny (KPRM, Adam Guz)

Od teraz aplikacja mObywatel umożliwi pobranie Karty Dużej Rodziny w wersji elektronicznej każdej uprawnionej osobie z PESEL-em i dowodem osobistym. W  przypadku dzieci będzie to mLegitymację. Do tej pory użytkownicy Karty Dużej Rodziny musiały składać dodatkowy, płatny wniosek, gdy chciały z niej korzystać również w formie elektronicznej.

- Jako rząd dążymy do tego, aby ułatwiać funkcjonowanie obywatelem - zachwala rozwiązanie Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny. - Od dzisiaj [9 czerwca - red.], każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny będzie mógł z niej korzystać dzięki praktycznej aplikacji - dodała.

Według danych resortu w Polsce żyje blisko 370 tys. rodzin wielodzietnych (1,2 mln dzieci).

Zobacz także: Babcia+. Węgierski program trafi do Polski? Maląg ucina dyskusje

Przypomnijmy, czym w ogóle jest Karta Dużej Rodziny. KDR to nic innego jak system zniżek dla rodzin wielodzietnych, w której rodzice mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Rodzice otrzymują kartę niezależnie od tego, czy dzieci nadal są na ich utrzymaniu. KRD przysługuje także rodzicom zastępczym i osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka.

Karta Dużej Rodziny przysługuje również dzieciom. Wystarczy spełnić określone warunki. Małoletni nie mogą przekroczyć 18. roku życia, lub do 25. roku życia, jeśli uczą się w szkole, lub szkole wyższej. Limity wiekowe nie obowiązują dzieci, które legitymują się orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Jadzka
rok temu
U nas jedna pani wychowała troje dzieci bo czwarte w szóstym tygodniu poronila to bylo dawno dlatego dostala kartę dizej rodziny to ma być sprawiedliwość
Zwykła polska...
rok temu
Ma kartę dużej rodziny, to kpina. Na Orlenie tankuje się taniej ale w stacji po sąsiedzku zaleje bak za znacznie mniej i to bez żadnej zniżki. Jak ktoś normalnie zarabia, przyzwoicie ale bez szalu to raczej w vistuli koszuli do biura nie kupuje, nie koniecznie ubiera dzieci w smyku oraz spozywke kupuje raczej w dyskoncie.. na basen częściej zabrać dzieci to już wyzwanie.. bo jak jesteś spoza miasta to nie masz miejskiej karty dużej rodziny..a baseny miejskie ogólnopolskiej karty nie uznają.. po co się chwalić że można będzie mieć kartę elektroniczną jak już od dawna jest aplikacja z tą kartą..żenada i kłamstwo..wciaz są jakieś artykuły na temat tej Karty ale zero konkretów i udogodnień..tylko modne hasło żeby rzucać psom ..jak ktoś ma kasę to tej karty nawet nie wyciąga bo wstyd.. a jak komuś brakuje to może w żeby wsadzić tą kartę bo zniżki są w sklepach z górnej półki.. przykre..
Matka
rok temu
Karta dużej rodziny nie jest niczym nowym nie wiem czemu obecna władza tak się nią chwali bo niby co mają z nią wspólnego. Ulg udzielają firmy nie rząd, więc nie wiem skąd zarzut, że znów za wasze pieniądze. Obydwoje z mężem pracujemy, płacimy podatki i nikomu nie zabieramy. Ale taraz takie czasy, że przez nienawiść do wszystkiego i wszystkich większość wyłączyła myślenie. Tylko jad i wściekłość. Strasznie to smutne, że nasze dzieci wchodzą w życie w takich chorych czasach. Strasznie trudne wyzwanie żeby im pokazać, że można inaczej, że szacunek do innych to nie mrzonka.
Dora
rok temu
Ta karta ma zachęcić do posiadania większej ilości dzieci z założenia. Zamożni sobie chwalą i korzystają. Bo czemu by nie. Bezdzietni z wyboru, jeszcze single gadają od rzeczy. Ktoś musi pracować na wasze emerytury, podarki itd. O to w tym chodzi. Jak nie ma ludności w wieku produkcyjnym, państwo ma problemy. Douczcie się najpierw.
dzako
rok temu
Skoro ktoś się decyduje na więcej dzieci więc go na to stać więc nie potrzebuje jakiś specjalnych przywilejów .....w imię czego podatnicy maja utrzymywać dzieciorobów czy rodzina 2+1 ma inny żołądek i inne potrzeby???