Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Mobbing w pracy. Pandemia zrobiła swoje. PIP pokazuje nowe dane

2
Podziel się

W trakcie pandemii Państwowa Inspekcja Pracy otrzymała 15 proc. mniej zgłoszeń w sprawach związanych z mobbingiem. Polacy rzadziej zgłaszali też inne uchybienia w związku z pracą. Nie oznacza to oczywiście, że sytuacja polskiego pracownika w trakcie pandemii się poprawiła.

Mobbing w pracy. Pandemia zrobiła swoje. PIP pokazuje nowe dane
W trakcie pandemii do PIP wpłynęło mniej sprawa związanych z mobbingiem (Adobe Stock)
bEqrKjsl

W trakcie pandemii do Państwowej Inspekcji Pracy zgłoszono mniej przypadków mobbingu niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zapytaliśmy PIP o konkretne liczby dotyczące okresu od marca 2019 do marca 2020 i od marca 2020 do marca 2021. Spadek wynosi około 15 proc.

Między marcem 2019 r. a analogiczny okresem 2020 r. do PIP skierowano 2324 skargi dotyczące mobbingu. W analogicznym okresie rok do roku skarg było 1976. Widać spadek liczby zgłoszeń aż o 15 proc.

Państwowa Inspekcja Pracy nie jest w stanie ocenić, czy wpływ na to miał zdalny tryb pracy i zamknięciem części gospodarki.

bEqrKjsn
Zobacz także: Rozmowa z Katarzyną Warchał Dyrektor Zarządzającą IKEA Purchasing Services Polska

- Trudno stwierdzić, czy spadek liczby skarg jest spowodowany wprowadzeniem przez wielu pracodawców systemu pracy zdalnej, skoro w tym samym okresie liczba wszystkich zgłaszanych do PIP skarg spadła również w podobnym stopniu o 12 proc. – komentuje dane rzecznik Głównego Inspektoratu Pracy Juliusz Głuski-Schimmer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqrKjsO
prawo pracy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Luki83
miesiąc temu
Kolejny jakiś fejk! Chyba to WP jest pisowskie... W moim mieście dużo spraw ludzie wycofywali bo kolejka jak do specjalisty nawet 2 lata.. Tak serio sam nawet tak Usłyszałem więc po co mam czekać dwa lata No może max 2 lata jak później doszło by do sprawy i taka osoba by się dowiedziała No ale jest przedawnienie... Tak działa pip i tak działał przyszedł zjadł kanapke kopertę schował pogadał i poszedł.. A no chyba że wyliczyli to na podstawie bezrobocia w Polsce które za czasów pisuaru i niby cowida wzrosło więc rzeczywiście będzie mniej zgłoszeń bo dużo ludzi straciło pracę i to jest ta pomóż nie rządu
Sbbz
miesiąc temu
PiP nic nie robi … na kopalni kontrola to spotkanie dobrych kolegów … Mobing jest wszędzie … Wszędzie też zatrudnieni na czarno …