Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Mocna odpowiedź stacji na Lex TVN. KRRiT przygląda się pomysłowi Marka Suskiego i grupy posłów PiS

115
Podziel się:

Grupa TVN odpowiada oświadczeniem na propozycje tzw. lex TVN. ”Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami” zapowiadają władze prywatnej telewizji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma się przyjrzeć propozycjom Marka Suskiego i grupy posłów PiS. Z zapowiedzi nowego prawa zadowolony jest za to Mateusz Morawiecki.

Mocna odpowiedź stacji na Lex TVN. KRRiT przygląda się pomysłowi Marka Suskiego i grupy posłów PiS
Lex TVN ma uderzyć w stację TVN i jej kanały tematyczne (Adobe Stock)

Lex TVN rozgrzał polską scenę polityczną. Projekt ustawy, który zakłada, że spółki w Polsce "nie będą mogły być kontrolowane przez podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego" został złożony przez Marka Suskiego i posłów PiS. Komentarzy uważają, że jest to bezpośredni atak Prawa i Sprawiedliwości w prywatną stację TVN, której właścicielem jest amerykańskie Discovery.

Bardzo stanowcze oświadczenie wydała Grupa TVN: "Dla TVN najważniejsi są widzowie i ich prawo do rzetelnej, sprawdzonej informacji. To w ich imieniu nasi dziennikarze zadają pytania i od ponad 20 lat patrzą na ręce każdej władzy. W nocy przedstawiono projekt ustawy, którym usiłuje nam się zamknąć usta, a widzów pozbawić prawa do wyboru. Pod pozorem walki z obcą propagandą próbuje się ograniczyć wolność mediów. Nie ugniemy się pod żadnymi naciskami i pozostaniemy niezależni, działając w imieniu naszych widzów" – czytamy w oświadczeniu stacji.

W tle Lex TVN jest koncesja dla TVN, której stacja nadal nie otrzymała. Komentatorzy uważają, że jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, to może oznaczać brak koncesji dla wszystkich kanałów Grupy TVN.

Zobacz także: Rozłam wśród członków PiS. Domagają się zerwania z "segregacją sanitarną"

Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poinformował, że rada otrzymała projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji do konsultacji. - Będziemy się na ten temat wypowiadać" – zapowiedział Witold Kołodziejski.

Kołodziejski dodał też: - Interpretacja obecnych przepisów o radiofonii i telewizji, ta celowościowa interpretacja, przemawia na stronę uszczelnienia przepisu art. 35, a inne interpretacje są niezgodne z duchem tej ustawy, więc jakby sama nowelizacja wiele nie zmienia moim zdaniem, ale muszę się temu przyjrzeć.

Z projektu ustawy zadowolony jest natomiast Mateusz Morawiecki. - Każde poważne państwo musi mieć takie instrumenty – skomentował Lex TVN premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(115)
Hubert
2 lata temu
Bardzo dobrze niech zniszczą tę stację, która za nadrzędny cel postawiła sobie ukazywanie polaków w możliwie jak najgorszym świetle
Józek
2 lata temu
Nie dostaną Polskiej koncesji to mogą przecież nadawać z holandii bo tam jest jakać spółka córka do której teraz należy TVN.
Zoska ze wsi ...
2 lata temu
Mamy Polsat z polskim kapitałem po co nam TVN ani tylko wszystko negują i pokazują w złym świetle. Dobre jest tylko to co im przysparza kasy i jest zgodne z ich interesem.
Pawlowa
2 lata temu
TVP jest nie do ogłądania, , tylko szczucie , głupie tureckie filmy, propaganda i podłe komentarze przeciwko opozycji . I co z tego , że to kapitał polski utrzymywany zresztą z podatków wszystkich Polaków, obiektywizmu , pluralizmy tam nie ma za grosz, a przecież Polacy różnią się poglądami i oczekiwaniami . Telewizja powinna temu sprostać , ale obecnie tego nie robi i nie będzie tego robiła dopóki PIS przy władzy . Dlatego nikt mnie nie zmusi do oglądania tego badziewa, nawet jak zniszczą TVN
Józek
2 lata temu
Wykupiono za groszę w czasie transformacji media. Przeszły one w ręce kapitału niemieckiego, holenderskiego i innego, który jest nie przychylny zmianom jakie w chwili obecnej zachodza w Polsce. Nedują one prawicową politykę partyjotyczną bo jest ona sprzeczna z ich interesem....
...
Następna strona