Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Monti pożegnał się z papieżem. Odchodzi

0
Podziel się:

Mówili o łączących ich włosko-argentyńskich korzeniach. Mario Monti - jak podkreślono w wydanej nocie - przypomniał papieżowi, że jego ojciec urodził się w rodzinie włoskich imigrantów w Argentynie.

Monti pożegnał się z papieżem. Odchodzi
(PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO)

Ustępujący wkrótce premier Włoch Mario Monti pożegnał się z papieżem Franciszkiem podczas prywatnej audiencji. Spotkanie odbyło się w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie papież mieszka. Rozmawiali o swych włosko-argentyńskich korzeniach.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi poinformował, że podczas 20-minutowego spotkania Franciszek rozmawiał z profesorem Montim o sytuacji we Włoszech, integracji europejskiej oraz kwestii imigracji.

Mówili też o łączących ich włosko-argentyńskich korzeniach. Mario Monti - jak podkreślono w wydanej nocie - przypomniał papieżowi, że jego ojciec urodził się w rodzinie włoskich imigrantów w Argentynie, w mieście Lujan, gdzie znajduje się znane sanktuarium maryjne. Z kolei Franciszek jest potomkiem włoskich imigrantów, przybyłych do Argentyny z Piemontu.

Premier podarował papieżowi komplet wiecznych piór oraz swoją książkę o demokracji w Europie. Franciszek odwdzięczył się zbiorem swych pierwszych przemówień z czasu pontyfikatu oraz kolekcją watykańskich monet.

W najbliższych dniach Mario Monti przekaże urząd premiera, po prawie półtora roku pracy, swemu następcy. Misję utworzenia nowego gabinetu po lutowych wyborach otrzymał w środę polityk centrolewicowej Partii Demokratycznej Enrico Letta. Być może już w sobotę Letta przedstawi skład swego gabinetu, który będzie miał też poparcie centroprawicy Silvio Berlusconiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/m222617.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/kryzys;we;wloszech;nie;bedzie;danych;z;gospodarki,88,0,1123416.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zaskakujące konsekwencje cięć we Włoszech Szef włoskiego Instytutu Statystycznego Istat Enrico Giovannini zagroził, że od stycznia przyszłego roku jego instytucja nie będzie z powodu braku funduszy publikować danych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/m221503.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ceny;energii;elektrycznej;w;belgii;jednymi;z;najwyzszych;w;europie,4,0,1295620.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ceny energii elektrycznej w Belgii jednymi z najwyższych w Europie Są wyższe niż we Francji, Wielkiej Brytanii czy Holandii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/m242919.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gospodarka;niemiec;zobacz;nowe;prognozy,24,0,1295128.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Niemiecka gospodarka zaskoczy? Są prognozy Po okresie gorszej koniunktury niemiecka gospodarka znowu się ożywia - przekonują władze w Berlinie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)