Notowania

Morawiecki: da się pogodzić czyste powietrze z rozwojem przemysłu

"Jak najbardziej da się pogodzić czyste powietrze z rozwojem przemysłu" – zapewnia Mateusz Morawiecki. Straszy przy tym opozycją, która, jego zdaniem, chce doprowadzić do likwidacji energetyki opartej na węglu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KPRM Twitter)
Opozycja chce doprowadzić do likwidacji energetyki opartej na węglu, mówi premier (Fot: -)

Mateusz Morawiecki stwierdził w poniedziałek w TVP Katowice, że opozycja nie ukrywa tego, iż chce doprowadzić do likwidacji energetyki opartej na węglu. Jest to "ogromne ryzyko dla przemysłu, dla całego polskiego przemysłu", uważa premier, o czym informuje PAP.

Zapytany, czy górnicy mogą spać spokojnie i czy ekonomię można pogodzić z ekologią, oświadczył, że "jak najbardziej da się pogodzić czyste powietrze z rozwojem przemysłu".

- Można to pogodzić i my chcemy pokazać, że to jest możliwe – przekonuje.

Morawiecki zaznaczył również, że z Górnego Śląska "musi wyjść taki rodzaj zmian gospodarczych, który doprowadzi do tego, że Polacy będą zarabiali tak, jak w zachodniej Europie".

- Będzie to nowoczesny przemysł oparty o zielone i zaawansowane technologie, o polską naukę, która tutaj, na Śląsku, jest bardzo dobrze rozwinięta. Do takich zmian chcemy tutaj doprowadzić - powiedział premier.

Lider PO Grzegorz Schetyna prezentując program Koalicji Obywatelskiej zapowiedział, że zobowiązuje się ona, iż do 2030 r. wyeliminuje węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, do 2035 r. - w ogrzewaniu systemowym, a do 2040 r. - w energetyce.

Górnicy mają dosyć słuchania o "wstawaniu z kolan" i chcą konkretów.
Górnicy domagają się spotkania z ministrem energii

Górnicy piszą do premiera

Przed kilkoma dniami górnicza "Solidarność" napisała do premierai wezwała do bardziej aktywnego zajęcia się sprawami polskiego górnictwa. Tym bardziej, że Morawiecki w jesiennych wyborach będzie jedynką na Śląsku.

"Sytuacja w górnictwie grozi wybuchem kryzysu, któremu towarzyszyć będą niepokoje społeczne na wielką skalę. Pierwsze symptomy są widoczne w części zakładów" - napisała górnicza "Solidarność" do szefa rządu.

- Propaganda sukcesu doprowadziła do tego, że jak ktoś cały czas mówi, że jest dobrze w Tauronie, czy w PGG, czy wszędzie, że jest bardzo dobrze, że jest fajnie, że są zyski i się tym wszystkim chwali. No to ludzie chcą w tym miodzie uczestniczyć - zauważył Bogusław Hutek, przewodniczący górniczej Solidarności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: górnictwo, mateusz morawiecki, śląsk, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-07-2019

J 23 znów nadajeOj PINOKIO, PINOKIO.. Czego tu nie powiesz, aby być u władzy.

22-07-2019

Ksiądz Robak80% węgla sprowadzamy z zagranicy, po co więc utrzymywać nasz rodzimy kopalniany skansen? Górników przebranżowić i wysłać na kasy do … Czytaj całość

23-07-2019

PINOKIOTowarzyszki i Towarzysze! Razem z pierwszym sekretarzem KCPZPR-PIS sprowadzimy z Rosji dwa razy więcej węgla! Obiecuję!

Rozwiń komentarze (49)