Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Morawiecki: "Nawet jeśli wirus wróci, to nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory"

48
Podziel się:

- Nie ma możliwości powrotu do całkowitego zamknięcia gospodarki nawet w przypadku wystąpienia drugiej fali epidemii - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: "Nawet jeśli wirus wróci, to nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory"
bEsmswgR

Szef rządu przyznał, że niewykluczone, że mogą pojawić się obostrzenia, ale podobnej sytuacji do tej z marca i kwietnia nie będzie.

- Od początku września dzieci wracają do szkoły, młodzież także, to pewna decyzja. Na początku października studenci wracają na uczelnię, i jeśli nawet rzeczywiście jesienią czy późniejszą jesienią znowu koronawirus zaatakował, to mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory – powiedział Morawiecki na antenie Radia Łódź.

Dodał, że liczy na to, że gospodarka już wkrótce wyjdzie na prostą.

bEsmswgT
Zobacz także: Obejrzyj: Bezrobocie w Polsce. Koronawirus zabiera pracę. Minister zabrała głos

- Myślę, ze idą lepsze czasy i latem, i jesienią będziemy wychodzić z tego kryzysu. Mamy szansę na V-kształtne odbicie gospodarcze. Musi być równowaga po stronie zdrowotnej i gospodarczej. Otwarcie gospodarki to środki na szpitale czy na drogi - powiedział premier.

Zapytany o deficyt, przyznał, że w tym roku będzie większy, ale to konieczne, bo priorytetem jest dla rządu ratowanie miejsc pracy.

bEsmswgZ

- Obniżyliśmy bezrobocie i przyrost jest jednym z najmniejszych w Europie - Francja, Niemcy czy Hiszpania mają gwałtowny przyrost. Według danych Eurostatu, u nas wynosi 3,5 proc, a według GUS 6 proc.i jest drugim lub trzecim najmniejszym w Europie - zauważył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsmswhu
KOMENTARZE
(48)
Kamil
rok temu
Oczywiście, przecież to jest najlepsze rozwiązanie dla Polski, gospodarka już wraca do normalności, ponowne obostrzenia by spowodowały zmiany na lata, zadłużenie itd. Dlatego rząd podjął tak odważną decyzję, moim zdaniem słuszną.
Wybieram Dude
rok temu
Najlepsze jest to, że opozycja podczas swoich rządów zaniedbała kraj jeszcze bardziej, bezrobocie było większe niż teraz, o PKB lepiej nic nie mówić, więc po co chcemy głosować na partię, która bez epidemii zaniedbała Polskę??
Jacob
rok temu
Brawo dla rządu, ale przede wszystkim dla premiera Morawieckiego, on zrobił dla nas najwięcej podczas epidemii.
bEsmswhv
Dave
rok temu
I takie stanowcze decyzje mi się podobają, dlatego od lat popiera PIS, bo nie boją się ryzykować, bo coś robią, opozycja zawsze się bała stawiać odważne kroki, dlatego Polska się nie rozwijała.
Rafik
rok temu
Za to PIS ma mój głos, bo nie chcą zamykać gospodarki, a opozycja by nas w domach zamknęła.
...
Następna strona