Notowania

brexit
26.12.2019 13:36

"Może jesteś mniej wyjątkowa, niż myślisz". Frans Timmermans pisze "list miłosny"

"Zawsze będziecie mile widziani w Unii Europejskiej" – pisze Frans Timmermans do brytyjskich eurosceptyków w czymś, co sam nazywa "listem miłosnym".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Frans Timmermans, jak i pozostali brukselscy politycy, miał nadzieję, że Brytyjczycy pozostaną w UE (Fot: MWE - EGZ/Isopix/East News)

"Odkąd ukończyłem brytyjską szkołę, Wielka Brytania zawsze była częścią mnie. Teraz odchodzicie i to łamie moje serce" – tak zaczyna się "list", który Frans Timmermans, wiceprzewodniczący KE, napisał do Brytyjczyków. Skierował go głównie do zwolenników wyjścia kraju z UE, bo ich decyzja sprawiła, że UE musi się poważnie przemeblować.

List publikuje brytyjski dziennik"The Guardian".

Timmarmans pisze o swoich wspomnieniach ze szkoły brytyjskiej w Rzymie, ale przede wszystkim wyraża nadzieję, że któregoś dnia Wielka Brytania do UE wróci. A nawet jeśli nie wróci, to nie oddali się od niej nazbyt.

Lubelska firma MasterMedia żyje z Wysp. Wysyła polskie towary do kilkuset sklepów w Wielkiej Brytanii, ma też punkty franczyzowe "Food Plus" na terenie tego kraju.
Brexit realny jak nigdy. Polskie firmy cierpliwie czekają

Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

"Wiem, że uważasz się za wyjątkową i inną. I oczywiście jesteś na wiele sposobów, ale być może mniej niż myślisz. Nigdy nie przestaniesz nazywać nas 'kontynentem'. Pomaga ci to stworzyć dystans, którego potrzebujesz. Ale to również uniemożliwia zauważenie, że wszyscy potrzebujemy trochę dystansu między nami. Wszystkie narody europejskie są wyjątkowe. Nasze różnice są źródłem podziwu, zaskoczenia, dyskomfortu, nieporozumień, śmieszności, karykatury i, tak, miłości" – takie między innymi słowa skierował do adresatki, Wielkiej Brytanii.

Apel Timmermansa to gest, który raczej niewiele zmieni, bo czas Wielkiej Brytanii w UE nieubłaganie się kończy. Wszystko wskazuje na to, że brexit nastąpi 31 stycznia 2020 r., czyli prawie rok po pierwotnie ustalonym terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: brexit, wielka brytania, frans timmermans, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-12-2019

TadekDzięki jego i jemu podobnych lewaków postawie ten eurokolchoz się rozsypie

26-12-2019

adieTo wasza wina Timmermans , Juncker i Tusk, że Wielka Brytania pokaże wam niebawem środkowy palec.

26-12-2019

healerjak pisał to trzeźwy chyba nie był...

Rozwiń komentarze (112)