Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
23.03.2020 16:58

Na giełdach tanieje energia. To efekt koronawirusa

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa, przyniósł spadki aktywów energetycznych na europejskich giełdach. Prawa do emisji CO2 najtańsze od lutego 2019 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Spada popyt na energię.

Jak podaje Bloomberg, prawa do emisji CO2 taniały w poniedziałek nawet o 13 proc.Wiodący kontrakt na gaz spadł do najniższego poziomu od 10 lat, a niemiecki benchmarkowy kontrakt na energię w przyszłym roku był najtańszy od ponad 2 lat, po spadku o prawie 5 proc.

- Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się coraz szybciej po świecie. Globalna gospodarka stopniowo wyhamowuje - czytamy w raporcie spółki Engie. - Zaufanie nie wróci dopóki kryzys zdrowotny nie osłabnie.

Popyt na Energię spadał w Europie jeszcze przed epidemią koronawirusa. Teraz, po wprowadzeniu regulacji, mających ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, maleje jeszcze bardziej.

Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące

Według analityków Berenberg, produkcja przemysłowa spadnie o 5 proc., co oznacza kolejne spadki zapotrzebowania na energię.

Carlos Torres Diaz, szef rynku gazu i energii w Rystad Energy twierdzi, że popyt na gaz może spaść o 5 proc., jeśli europejskie kraje zdecydują się na miesiąc "zamknięcia".

- Ekonomia produkcji energii wciąż faworyzuje gaz, dlatego spółki użyteczności publicznej prawdopodobnie będą przede wszystkim zmniejszać zużycie węgla tak bardzo, jak to możliwe - powiedział Bloombergowi Torres Diaz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: gospodarka, wiadomości, energia, koronawirus
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2020

aaaCo wy z tej WP stulacie? Spada popyt na energię? Ludzi masowo zostają w domach, oglądają tv i śledzą sytuację. Podpięte do gniazdek mają routery, … Czytaj całość

23-03-2020

AleLudzie w domach wiecej zużywaja bo całe dnie siedzą

23-03-2020

PikoloDuda a po ile akcje energetycznych spółek skarbu państwa. Porównaj to do czasów jak Tusk odszedł z urzędu premiera

Rozwiń komentarze (91)