Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na stole kompromis ws. budżetu UE. Balcerowicz: awantura zakończyła się fiaskiem

- Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro rozpoczęli awanturę, która zakończyła się raczej fiaskiem - tak w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, szef rady FOR, były wicepremier i minister finansów, komentował ostatnie doniesienia o możliwym kompromisie w sprawie budżetu UE. Jarosław Kaczyński wyraził poparcie dla rozwiązania, które zakłada, że wstrzymanie funduszy unijnych nie będzie automatyczne w razie stwierdzenia naruszenia praworządności. Zbigniew Ziobro nadal jednak domaga się weta wobec budżetu Unii. - Będzie bardzo ciekawe, jeżeli dojdzie do tryumfalnego powitania, czy Ziobro też będzie wręczał wiązankę kwiatów Mateuszowi Morawieckiemu. Są oczywiste napięcia w obozie Zjednoczonej Prawicy, ale one nie wynikają z tego, jak lepiej rządzić, tylko jak lepiej zakorzenić się u władzy - mówił Balcerowicz.

10-12-2020
0
0
251
Podziel się
Komentarze (251)
zobacz więcej komentarzy (251)
KOMENTARZE
(251)
typ
2 lata temu
Buholtz Arron nie powinien odejśc, on powinien siedzieć za to co zrobił Polsce iod 1989 roku. I nie będzie w Polsce sprawiedliwości dopóki tacy jak on i wielu innych jego kolesi nie znajdą sie za murem!
To będzie kon...
2 lata temu
Balcerowicza atakują głównie wyznawcy PiSu nie rozumiejący konieczności przeprowadzenia w tamtym czasie reform gospodarczych i fiskalnych. Bez tych reform które były bolesne dla ludzi dziś bylibyśmy na wschodzie Europy. I z gospodarką i z poziomem życia. Ale przy rządach PiS rozdawnictwa pieniędzy dla celów wyborczo-politycznych i potężnych długów Polski ( zadłużenie 1biliard 600 miliardów złotych) być może będzię konieczny powrót na ministra finansów prof. Balcerowicza. I to bardzo szybko.
Prawda
2 lata temu
Balcerowicz to jest gość któremu światła i mądra czesć Polaków będzie stawiała pomniki. Uzdrowił z ciężkiej choroby polską gospodarkę i ekonimię. Gdyby nie jego reformy dziś ścigalibyśmy się Ukrainą i Białorusią.
abc
2 lata temu
Odezwał się główny sprawca prywatyzacji majątku narodowego za bezcen
antybalcer
2 lata temu
Ten pseudoekonomista i były członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej ,Balcerowicz......musi odejść.
...
Następna strona