Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
24.10.2019 14:31

Nadchodzi spowolnienie gospodarcze. Emilewicz: "Czeka nas czas poważnych reform"

Jadwiga Emilewicz ocenia, że do Polski zbliża się spowolnienie, które wymusi reformy w gospodarce. Zdaniem minister przedsiębiorczości i technologii to politycy Zjednoczonej Prawicy będą czuwać nad prawidłowym przebiegiem procesu reform.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jadwiga Emilewicz zapowiada spowolnienie gospodarcze. Uspokaja jednak – Zjednoczona Prawica jest na nie gotowa. (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

– Myślę, że mamy naprawdę dobrych kandydatów do tego, żeby prowadzili resorty gospodarcze, energetyczne, klimatyczne. Mówię o tych trzech resortach, bo to są resorty, które mają ogromny wpływ na kondycję gospodarczą – wskazała Emilewicz w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Na pytanie o jej rolę w przyszłym rządzie, odpowiedziała, że trwają w tej kwestii uzgodnienia koalicyjne pomiędzy liderami trzech ugrupowań. Ustalają oni kształt programu na najbliższe lata oraz podział gabinetów. Polityk Porozumienia podkreśliła, że sama w tych dyskusjach udziału nie bierze.

– Ten rząd poznamy na pewno w ciągu najbliższych tygodni – zapewniła Emilewicz. Jednocześnie odcięła się od spekulacji na temat tego, jaka rola jej przypadnie w nowym rządzie. Zamiast tego zapowiedziała, że koalicja będzie kontynuować reformy, gdyż otrzymała od wyborców "przedłużony mandat na kolejne cztery lata".

Zobacz także: Kongres 590. Agencja Rozwoju Przemysłu i KUKE Finance z usługą faktoringu

– To będzie czas poważnych reform, gospodarczych także. Będzie czas spowolnienia gospodarczego – przyznała polityk.

Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że istnieje "konstytucyjne prawo" do pytań o ponowne przeliczenie głosów.
PiS chce ponownego przeliczenia głosów. Emilewicz: "Mamy konstytucyjne prawo zapytać"

Zapytana o powołanie ministerstwa skarbu państwa, odpowiedziała, że to premier ma swobodę w tego typu decyzjach. Ustawa o działach nie precyzuje bowiem, jak powinny nazywać się poszczególne resorty. Emilewicz powiedziała, że dla niej nie ma znaczenia, czy powstanie nowy resort, czy też rozszerzone zostaną kompetencje któregoś z istniejących – dla niej ważne jest "wzmocnienie i uporządkowanie nadzoru właścicielskiego" nad spółkami skarbu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2019

SchabSmieszne. albo tragiczne. Czas waznych reform jest przed, duzo przed spowolnieniem. w trakcie to zostala tylko panika ... 'Houston, we've got … Czytaj całość

24-10-2019

mikserPrzy spowolnieniu mozna uzyskac wielkie oszczednosci dla kraju i stworzyc tanie panstwo dla podatnika. Wystarczy zlikwidowac biurokracje i zwolnic … Czytaj całość

24-10-2019

FanuelCzas reform to byl na szczycie swiatowej koniunktury gospodarczej. Wybraliscie tepy socjalizm a teraz czujecie smrod swojej glupoty.

Rozwiń komentarze (23)