Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Nadużycia firm technologicznych. Biden: czas je pociągnąć do odpowiedzialności

7
Podziel się:

Prezydent USA Joe Biden wezwał w środę obydwie partie w Kongresie, by ukróciły "nadużycia" gigantów technologicznych, w tym w zakresie zbierania danych osobowych, praktyk antykonkurencyjnych i "prowadzenia eksperymentu na dzieciach" dla zysku.

Nadużycia firm technologicznych. Biden: czas je pociągnąć do odpowiedzialności
Joe Biden wezwał w środę obydwie partie w Kongresie, by ukróciły "nadużycia" gigantów technologicznych (East News, SAUL LOEB)

W tekście opublikowanym na łamach konserwatywnego dziennika "Wall Street Journal" prezydent Biden oświadczył, że mimo dumy z powodu innowacyjności amerykańskich firm technologicznych, jego niepokój budzi nadużywanie przez nie swoich pozycji kosztem obywateli.

Podobnie jak wielu Amerykanów, jestem zaniepokojony tym, jak niektórzy w branży zbierają, rozpowszechniają i wykorzystują nasze najbardziej osobiste dane, pogłębiają ekstremizm i polaryzację w naszym kraju, przechylają pole gospodarczych zmagań na swoją korzyść, gwałcą prawa obywatelskie kobiet i mniejszości, a nawet narażają nasze dzieci na ryzyko - napisał prezydent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa Bidena o Putinie. Miller tłumaczy

Biden zwrócił uwagę na to, jak giganci sektora wykupują zagrażające im mniejsze firmy, by zachować swoją dominującą pozycję oraz efekt, jaki media społecznościowe i treści promowane przez algorytmy wywierają na dzieci, ich zdrowie psychiczne oraz radykalizację.

"Musimy pociągnąć do odpowiedzialności firmy social media za eksperyment, który prowadzą dla zysku na naszych dzieciach" - zaznaczył prezydent Biden.

Biden wzywa do ponadpartyjnych działań

Wezwał obie partie w Kongresie do przyjęcia federalnych przepisów, chroniących prywatne dane Amerykanów, uczynienia portali społecznościowych odpowiedzialnymi za publikowane w nich szkodliwe treści oraz uchwalenia silniejszych przepisów antymonopolowych.

"Nasze obecne uprawnienia mają swoje ograniczenia. Potrzebujemy ponadpartyjnych działań Kongresu, by pociągnąć do odpowiedzialności Big Tech (...) Będzie wiele spraw politycznych, w których się nie zgadzamy, ale ponadpartyjne propozycje, by chronić naszą prywatność i nasze dzieci, by zapobiegać dyskryminacji, wykorzystywaniu seksualnemu i cyberstalkingowi, czy by zabrać się za antykonkurencyjne działania nie powinny nas dzielić" - napisał prezydent.

Politycy obydwu partii już w minionej kadencji Kongresu zgłosili serię projektów ustaw, mających ograniczyć pozycję gigantów technologicznych. Ostatecznie żadna z nich nie została przyjęta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
śledź
3 miesiące temu
Kiedyś osiemdziesięciolatkowie przy władzy to byla domena Chin i Rosji co na świecie wzbudzało śmiech że Breżniew na tranzystorach, ale też niepokój o to co mogą zrobić. Teraz dwóch staruszków na przemian będą rządzić światowym mocarstwem i nikogo to nie niepokoi że devyzje, czasem bardzo ważne dla całego świata podejmują Panowie przewracający się na stopniach schodów samolotu.
nie tylko w U...
3 miesiące temu
No bez wątpienia jest to bardzo poważny temat. W Polsce też, gdyż władza łamie konstytucję i prawo europejskie które zobowiązana jest stosować ustawami. A w Konstytucji pisze: "Art. 47. [Prawo do ochrony prywatności] Każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia oraz do decydowania o swoim życiu osobistym." Jak widać w konstytucji nie ma wyjątków, a obecna władza chce ludziom automatycznie przez AI przeglądać komunikacje i e-maile! Każdy wie, że coś takiego w państwach totalitarnych nie honorujących zasad państwa prawa i demokracji służy do profilowania obywateli na kategorię swój-obcy i prześladowania systemowego przeciwników politycznych!
Prezydent2025
3 miesiące temu
Uważam, że czas najwyższy ogłosić ideę wspólnego, polsko-ukrainskiego Państwa i oddać się w opiekę USA.
logiczny
3 miesiące temu
Nie brykaj dopiero co po skrytykowaniu chęci ataku na Iran przez nowy sojuszniczy rząd znaleźli na ciebie stare papiery a ty niekumaty i atakujesz ich korporacje to zrobią z ciebie Trumpa bis i na prezydenta korespondencyjnie wybiorą twoją żonę !☝️🤷‍♂️
Bez.
3 miesiące temu
cw24.tv - przedgląd informacji, inne spojrzenie na to, co dzieje się