Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najdroższe święta od 20 lat. Kościński: Najdroższe? To chwyt marketingowy

Inflacja szaleje, ceny rosną. Szykują się najdroższe święta od dwóch dekad. - Każde święta są droższe od poprzednich. Przez pewien okres mieliśmy deflację, ale z reguły co roku mamy kilkuprocentową inflację. Mówienie, że będą to najdroższe święta od lat to trochę chwyt marketingowy. Co roku są droższe - powiedział w "Money. To się liczy" minister finansów Tadeusz Kościński. - Czy te święta będą znacząco droższe? Tak, będą. Jednak to jest cena pandemii i recesji. Tak jest nie tylko w Polsce. Chyba wszyscy się zgodzimy, że lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pracę, niż mieć tańsze produkty, a nie mieć pracy i nie móc ich kupić. Z dwojga złego niestety lepsza jest wyższa inflacja, ale mam nadzieję, że jak najszybciej się ona obniży - dodał minister.

0
0
11
Podziel się
Komentarze (11)
zobacz więcej komentarzy (11)
KOMENTARZE
(11)
Adam
12 miesięcy temu
może i najdroższe ale pieniędzy najwięcej wygrywaj PiS-ie już ZAWSZE!
Green
12 miesięcy temu
Kuchcinski lewdo po Polsku gada, kumpel Morawieckiego. Owszem ceny są wyższe co roku ale nie o30%. Winna nie jest pandemia ale Premier,ktory nie reaguje na ceny energii bardzo łatwo można je obniżyć. Wciskanje kitu,że to wina emisjy CO2 to też bajka bo nie przekraczamy normy,mało tego sprzedajemy ją sąsiadom. W Niemczech mają tanszy gaz i prąd mimo przekroczonych nirm CO2. Jak to możliwe? wedlug mnie skoro sprzedajemy nasze emisje,to prad powinien być tanszy a nie drożeć. Kto jest jest teaz pośrednikiem sprzedaży energii. Amerykanie,chcieliśmy się odciąć od Rosji,to teraz mamy gaz i prąd o kilkadziesiąt procent wyższe. Dymisja Morawieckiego
miłośnik PiS
12 miesięcy temu
Polaków już okradli, to teraz czas na amerykanów. Nacjonalizacja to wymysł ich poprzedników z PZPR. Putin zaciera ręce.
Karol
12 miesięcy temu
Jak zawsze winna pandemii, a gdzie winna tych co rządzą naszym krajem? Oni nie zarabiają najniższej krajowej tak samo jak prezydenci, burmistrzowie itd. Przecież każdy rząd ma wy...e na obywateli. Dali 500+ które bardzo straciło na wartości, dali emerytom 13 i 14 emeryture to niech dadzą pracującym obywatelom tym co pracują za najniższą krajową 13 pensję. Przecież jesteśmy takim bogatym krajem gdzie wszystko się dostaje.
agi
12 miesięcy temu
jego to nie dotyka - jak ktoś taki może być ministrem państwa?