Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Partner materiału: Santander Consumer Bank

Najlepsze roczne lokaty na nowe środki – ranking

32
Podziel się:

20 tys. zł wpłacone na roczną lokatę na nowe środki może nam przynieść ponad 550 zł odsetek. To zysk, który można osiągnąć bezpiecznie i bez wysiłku. Warto więc sprawdzić, który bank proponuje tak atrakcyjny depozyt, gdzie jeszcze można ulokować oszczędności bez spełniania dodatkowych wymagań i na korzystnych warunkach.

Najlepsze roczne lokaty na nowe środki – ranking
(Pixabay)

Przez ostatnich kilkanaście miesięcy depozyty bankowe, niezależnie od tego, czy były to lokaty, czy rachunki oszczędnościowe, przynosiły bardzo małe zyski. Było to spowodowane przede wszystkim tym, że ich oprocentowanie było bliskie zera (liczone było nie w procentach, a w promilach). Kolejne podwyżki stóp procentowych przełożyły się na większe odsetki wypłacane przez banki od powierzonych im oszczędności. Dlatego warto korzystać z atrakcyjniejszych niż jeszcze kilka miesięcy temu ofert.

Pod uwagę wzięliśmy roczne lokaty na nowe środki. To naszym zdaniem „złoty środek”. Dwunastomiesięczne lokaty na nowe środki są oprocentowane na tyle atrakcyjnie, że nie powinniśmy mieć powodów do zerwania umowy przed terminem (co wiąże się z utratą odsetek). Natomiast wpłacenie nowych środków daje szansę na skorzystanie z promocyjnych warunków.

Miejsce w rankingu, jakie zajęła lokata, jest uzależnione nie tylko od wysokości odsetek netto (czyli po uwzględnieniu podatku Belki), jaką na koniec okresu umownego bank doliczy do wpłaconej kwoty, ale także od minimalnej kwoty lokaty (co z tego, że lokata jest atrakcyjnie oprocentowana, skoro jej minimalna kwota będzie wysoka) i tego, czy osoba chcąca założyć lokatę musi spełnić dodatkowe wymagania, np. posiadać lub założyć konto osobiste i/lub wyrazić zgody marketingowe.

W zestawieniu znalazły się lokaty na nowe środki oferowane przez Alior Bank, Credit Agricole, Getin Bank, Nest Bank i Santander Consumer Bank. Który z nich proponuje najkorzystniejsze warunki? Sprawdźmy to!

I miejsce – Santander Consumer Bank – Lokata Online Nowe Środki (11 pkt)

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła oferowana przez Santander Consumer Bank Lokata Online Nowe Środki, która zdobyła 11 pkt. Oprocentowanie tego depozytu wynosi 3,40% w skali roku. Odsetki od wpłaconych na tę lokatę 20 tys. zł wyniosą więc 550,80 zł.

Lokatę Online Nowe Środki można założyć przez internet, co nie powinno zająć więcej niż kilka minut (wystarczy wypełnić krótki wniosek, a następnie dokonać przelewu). Swoje oszczędności możemy powierzyć bankowi na 1, 6, 12, 24 lub 36 miesięcy. Maksymalna kwota lokaty wynosi 400 tys. zł (najmniej można na niej zdeponować 1 tys. zł). Odsetki dopisywane są do powierzonej bankowi kwoty na koniec okresu umownego. Lokata Online Nowe Środki automatycznie przedłuża się na kolejny taki sam okres umowny. Kapitał dla nowej lokaty będzie stanowiła nie tylko kwota, jaką na nią wpłaciliśmy, ale także odsetki. Oznacza to, że zysk po kolejnym roku będzie naliczony od większej kwoty.

Co istotne, lokatę tę można otworzyć bez potrzeby spełniania dodatkowych warunków, takich jak np. posiadanie konta osobistego czy wyrażenie zgód marketingowych.

II miejsce – Lokaty na Nowe Środki z Alior Banku, Credit Agricole i Getin Banku i Nest Lokata Nowe Środki od Nest Banku (7,5 pkt)

Na drugim miejscu znalazły się trzy propozycje: Lokaty na Nowe Środki z Alior Banku, Credit Agricole oraz Nest Lokata Nowe Środki z Nest Banku. Ich oprocentowanie wynosi 3,00% w skali roku. Oznacza to, że do zdeponowanych na nich środków doliczonych zostanie 486 zł odsetek.

Lokatę na Nowe Środki z Alior Banku można założyć online przez bankowość internetową Alior Online, aplikację Alior Mobile lub w jednej z placówek banku. Jej okres trwania to 92, 182, 365 dni lub 19 miesięcy. Lokata na Nowe Środki przedłuża się automatycznie na nowy okres.

W przypadku Lokaty na Nowe Środki w Credit Agricole okres umowny wynosi 6, 9 miesięcy, rok, 2 lub 3 lata. Lokatę można otworzyć w oddziale, lub przez telefon, a jej minimalna i maksymalna kwota to odpowiednio 1 tys. zł i 75 tys. zł. Lokata na Nowe Środki przeznaczona jest dla posiadaczy kont osobistych w Credit Agricole.

Nawet 2 mln zł, tyle wynosi maksymalna kwota Nest Lokaty Nowe Środki (minimalna kwota depozytu to 1 tys. zł). Dostępnych jest sześć okresów oszczędzania: 3, 6, 12, 18, 24 i 36 miesięcy. Z lokaty mogą skorzystać posiadacze kont osobistych w Nest Banku, którzy mogą ją otworzyć przez bankowość internetową lub mobilną.

III miejsce – Lokata na Nowe Środki z Getin Banku (5 pkt)

Na depozycie oferowanym przez Getin Bank można ulokować od 5 tys. zł do nawet 180 tys. zł. Umowę lokaty można zawrzeć na 3, 6 lub 12 miesięcy, a dla każdego z tych okresów można założyć 5 lokat objętych oprocentowaniem promocyjnym. Odsetki dopisywane są do wpłaconej kwoty na koniec okresu umownego. Lokatę na warunkach promocyjnych można założyć jeżeli wyrazi się zgody marketingowe. To właśnie wysoka minimalna kwota lokaty oraz konieczność wyrażenia zgód marketingowych spowodowała, że ten depozyt zajął trzecie miejsce mimo tego, że jest najwyżej oprocentowany.

Bank Nazwa lokaty Oprocentowanie Zysk po podatku Minimalna kwota Brak dodatkowych wymagań *)
1. Santander Consumer Bank Online Nowe Środki (11 pkt) 3,40% 550,80 zł (4 pkt) 1000,00 zł (5 pkt) TAK (2 pkt)
2. Credit Agricole Lokata na Nowe Środki (7,5 pkt) 3,00% 486,00 zł (0 pkt) 1000 zł (5 pkt) NIE (0 pkt)
2. Nest Bank Nest Lokata Nowe Środki (7,5 pkt) 3,00% 486,00 (0 pkt) 1000 zł (5 pkt) NIE (0 pkt)
2. Alior Bank Lokata na Nowe Środki (7,5 pkt) 3,00% 486,00 (0 pkt) 1000 zł (5 pkt) NIE (0 pkt)
3. Getin Bank Lokata na Nowe Środki (5 pkt) 3,50% 567,00 (5 pkt) 5000 zł (0 pkt) NIE (0 pkt)

Źródło: opracowanie własne na podstawie danych na stronach internetowych banków. Dane są aktualne na 7 kwietnia 2022 r.
*) Brak konieczności założenia/posiadania konta osobistego i/lub wyrażenia zgód marketingowych

Za najwyższy zysk po podatku przyznawaliśmy maksymalnie 5 pkt i proporcjonalnie mniej, jeśli był niższy. Także maksymalnie 5 pkt otrzymywał bank, w którym minimalna kwota lokaty była najniższa. Z kolei za brak dodatkowych wymagań przyznawaliśmy 2 pkt.

Trzymanie nadwyżek finansowych na koncie osobistym nie jest rozwiązaniem godnym polecenia. Od pewnego czasu sytuacja na rynku depozytów bankowych zaczęła się poprawiać. Dzięki temu można łatwiej znaleźć propozycję wartą zainteresowania. Taką właśnie propozycją jest Lokata Online Nowe Środki z Santander Consumer Banku. Głównym powodem, dla którego ją polecamy jest jej oprocentowanie, które zapewnia atrakcyjny zysk. Warto też pamiętać, że po jej odnowieniu można będzie skorzystać z zalet procentu składanego. Oznacza to, że odsetki będą naliczone od kapitału powiększonego o doliczony wcześniej zysk.

Partner materiału: Santander Consumer Bank
ranking money.pl
Źródło:
direct.money.pl
KOMENTARZE
(32)
Burak2
miesiąc temu
Tak sie dzieje bo rzadzi bankier przywieziony z USA . Dobrze robi ale dla bankow ni polakom
Tom
miesiąc temu
jak nie lokata to co?
aaaaaaaaaaaaa...
miesiąc temu
Złodziejskie banki, dziady i nieroby.... U mnie rata kredytu kapitał 760zł, a odsetki 1500zł, Chciałem wrzucić na lokatę trochę pieniędzy 30.000 i 700zł zysku za rok hahahahaha. ze mnie zdzierają dwa razy tyle za miesiąc... ZŁODZIEJE!!! Powinni się za te banki wziąć!!!
tak
miesiąc temu
Ten artykuł, to tak na serio??
Normal
miesiąc temu
Złodzieje szukają naiwnych ludzi !!! Banki omijać szerokim łukiem to najgorsze zło na świecie ! gangsterskie metody w białych rękawiczkach i w dodatku legalnie ! banki to złodzieje do potęgi entej !!!
...
Następna strona