Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Największy wyciek ropy od 2013 roku. Rurociąg Keystone został zamknięty

8
Podziel się:

14 tys. baryłek ropy naftowej wyciekło do potoku Mill Creek w stanie Kansas. Kanadyjska firma TC Energy zamknęła rurociąg Keystone biegnący z tereny USA i transportujący ciężką kanadyjską ropę z Alberty do rafinerii na środkowym zachodzie kraju i na wybrzeżu Zatoki Perskiej. To jeden z największych wycieków ropy w Stanach Zjednoczonych od prawie dekady - wskazuje Reuters.

Największy wyciek ropy od 2013 roku. Rurociąg Keystone został zamknięty
Wyciek ropy z rurociągu Keystone (TC Energy, TC Energy)

Przyczyna wycieku, do którego doszło około 30 km na południe od kluczowego skrzyżowania w Steele City w Nebrasce, jest nieznana - donosi Reuters.

Z rurociągu należącego do kanadyjskiej firmy TC Energy wyciekło 14 tys. baryłek ropy. Amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Rurociągów i Materiałów Niebezpiecznych (PHMSA) nakazała zamknięcie rurociągu.

"Najważniejszą kwestią jest obecnie zdrowie i bezpieczeństwo personelu, otaczającej społeczności oraz ograniczanie ryzyka dla środowiska. Natychmiast uruchomiliśmy nasze procedury reagowania kryzysowego i ustanowiliśmy monitoring środowiska, w tym całodobowy monitoring powietrza. Nasze działania w zakresie reagowania będą kontynuowane, dopóki w pełni nie naprawimy źródła wycieku" - poinformowała TC Energy w oficjalnym oświadczeniu.

Jak podała w cytowanym przez agencję Reutrea oświadczeniu Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, wyciek nie maił wpływu na studnie z wodą pitną nie ucierpiała również ludność. Ropa jednak dostała się do wód powierzchniowych głównie do pobliskiego potoku Mill Creek.

Naftociąg Keystone o przepustowości 622 tys. baryłek dziennie jest kluczową arterią transportującą ciężką kanadyjską ropę z Alberty do rafinerii na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych i na wybrzeżu Zatoki Perskiej - zaznacza Reuters.

Największy wyciek od dwóch dekad

Jak zauważa Amerykańska Administracja ds. Bezpieczeństwa Rurociągów i Materiałów Niebezpiecznych wyciek z Keystone był największym od czasu awarii rurociągu Tesoro, w Dakocie Północnej w październiku 2013 r., kiedy z naftociągu wydostało się ponad 20 tys. baryłek ropy.

PHMSA zwraca również uwagę, że od momentu uruchomienia ropociągu Keyston w czerwcu 2010 r. doszło do siedmiu wycieków z tej arterii. Największy miał miejsce w Południowej Dakocie w grudniu 2017 r., kiedy rozlało się 6,6 tys. baryłek.

Jak stwierdził cytowany przez Reutersa Bill Caram, dyrektor wykonawczy organizacji non-profit Pipeline Safety Trust, tak wiele awarii, o tak rozległych wyciekach z jakiegokolwiek rurociągu jest niepokojące, ale tym bardziej w przypadku stosunkowo nowego rurociągu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Gil
2 miesiące temu
Elektrownie atomowe na całym świecie też albo akurat uległy awarii albo w remoncie, elektrownie węglowe też remontują albo awaria ??? Większość krajów jest nagle w kryzysie energetycznym?? Ktoś to na pewno zaplanował , pewnie Kurski
Geograficzny ...
2 miesiące temu
E autor a ta zatoka perska to z której strony Kanady umiejscowiona ? Bo jakoś znaleść nie potrafię
Arab
2 miesiące temu
Oj tam czepiacie się zatoki perskiej, tak Przemkowi Google przetłumaczył artykuł i co miał zrobić?
Fedra
2 miesiące temu
Kim jest autor artykułu? Dziecko robi mniej błędów ortograficznych i merytorycznych
Mirek
2 miesiące temu
,,Kanadyjska firma TC Energy zamknęła rurociąg Keystone biegnący z tereny USA i transportujący ciężką kanadyjską ropę z Alberty do rafinerii na środkowym zachodzie kraju i na wybrzeżu Zatoki Perskiej" Że w redakcji boty piszą artykuły to już dawno podejrzewałem ale że boty też sprawdzają? ŻENADA