Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Napięcie między USA z Chinami. Ameryka rozważa zakaz wjazdu dla członków partii i ich rodzin

157
Podziel się

Stosunek wobec Chin stał się jedną z bardziej gorących osi kampanii prezydenckiej w USA. Według nieoficjalnych źródeł, administracja Donalda Trumpa rozważa wprowadzenie zakazu podróżowania do Stanów Zjednoczonych wszystkim członkom Komunistycznej Partii Chin oraz ich rodzinom.

Donald Trump, prezydent USA.
Donald Trump, prezydent USA. (The White House)
bEhyXtdx

Prace nad odpowiednim rozporządzeniem są na bardzo wczesnym etapie i nie zostały jeszcze przedstawione prezydentowi - zaznacza Reuters, który opierając się na swoich źródłach wśród urzędników administracji Donalda Trumpa pisze o możliwym zakazie zajazdu do USA wszystkim członkom Komunistycznej Partii Chin oraz ich rodzinom.

Jak podkreśla agencja, to posunięcie pogorszyłoby i tak już napięte stosunki między USA a Chinami. O możliwych sankcjach wizowych, jako pierwszy pisał "The New York Times", zaznaczając, że odmowa wiz dziesiątkom milionów Chińczyków byłaby kolejnym krokiem w relacjach, które już porównane są do nowej zimnej wojny.

bEhyXtdz

Oczywiście sankcje, które miałby uderzyć w rządzącą partię komunistyczną od najwyższych szczebli do jej szeregowych szeregów, ściągnąłby odwet na Amerykanach podróżujących do Chin. Może to dotyczyć nie tylko dyplomatów, ale także biznesmenów, potencjalnie szkodząc interesom USA w Chinach - podkreśla Reuters.

Zobacz także: Obejrzyj:Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Tomasz Siemoniak: jestem rozczarowany

Oficjalnie strona amerykańska nie potwierdza, że prace nad taką ustawą się toczą. Od odpowiedzi powstrzymał się sekretarz stanu USA Mike Pompeo, choć przyznał, że oczywiście problem Chin jest omawiany i dogłębnie analizowany. Z kolei sekretarz prasowy Białego Domu, Kayleigh McEnany, powiedziała dziennikarzom, że w "odniesieniu do Chin na stole leży każda z opcji".

bEhyXtdF

Co na to Chiny? Bez potwierdzonych informacji reakcje są ostrożne. Rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Hua Chunying powiedziała wcześniej, że takie działanie Stanów Zjednoczonych, jeśli okazałoby się prawdą, byłoby posunięciem "żałosnym" - wskazuje Reuters.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhyXtea
KOMENTARZE
(157)
Marian
11 miesięcy temu
A kto teraz pojedzie do Ameryki, chyba że samobójca
Max
11 miesięcy temu
Chiny i Rosja muszą koniecznie połączyć swoje siły przeciwko USA, wtedy USA nie będą mieli szans.
Mariusz fl
11 miesięcy temu
Love mine president J Trump
bEhyXteb
Krzysztof
11 miesięcy temu
Zakaz dla Usa najwiekszego kretacz swiata
Józek Bonk
11 miesięcy temu
podobno szykuje się wojna z Chińczykami jankesy mają się tłuc z nimi do ostatniego Polaka
...
Następna strona