Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
04.02.2020 15:56

Narodowy wyciąga wnioski z afery o murawę. Piłkarze dostaną nową trawę

- Murawa na stadionie musi być najwyższej jakości, aby wszyscy byli dumni z obiektu - powiedział Włodzimierz Dola, prezes spółki zarządzającej stadionem. Rozpoczyna się przetarg na dostawę, montaż i demontaż trawiastej nawierzchni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Ogłoszono przetarg na trawę na stadionie Narodowym. (Fot: WP.PL)

Murawa ma zostać położona na stadionie dwukrotnie - na mecz Pucharu Polski 2 maja i mecz towarzyski reprezentacji z Rosją 2 czerwca.

- Priorytetem dla mnie jest przygotowanie murawy, która spełni oczekiwania zarówno piłkarzy, jak i kibiców. Koniec poprzedniego roku i początek obecnego były czasem przygotowywania nowych wytycznych do dokumentacji przetargowej na dostawcę murawy na PGE Narodowym. Był to również czas licznych analiz i konsultacji z ekspertami zarówno z Polski, jak i z zagranicy - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Włodzimierz Dola.

O murawie na Narodowym zrobiło się głośno podczas meczu reprezentacji Polski i Słowenii w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020. Trawa była w fatalnym stanie, a piłkarze ślizgali się po boisku.

Oglądaj też: Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje

- To cud, że przez te wszystkie lata nikomu nic się nie stało na tak przygotowanym boisku - mówił Jerzy Brzęczek, selekcjoner naszej reprezentacji, po meczu ze Słowenią.

Jak zapewniał podczas wtorkowej konferencji prezes, sytuacja z wadliwą nawierzchnią więcej się nie powtórzy, bo spółka zamierza wziąć aktywny udział w procesie przygotowywania murawy.

- W ostatnim czasie odbyłem szereg konsultacji z ekspertami zewnętrznymi, greenkeeperami, architektami, pracownikami Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego, którzy pomagali nam w opracowaniu wymagań w przetargu. Będziemy uczestniczyć na każdym etapie prac, od samej hodowli poprzez przygotowania do transportu i samo przewiezienie rolek trawy, rozładowanie murawy na miejscu, pielęgnację na stadionie itd. - podkreślił prezes Dola.

Oferty w ogłoszonym we wtorek przetargu można składać do 12 lutego.

Tagi: gospodarka, wiadomości, sport, stadion narodowy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-02-2020

tylko pytamA co na to TSUE ?

04-02-2020

reDla tej kadry proponuję super kolor trawy ŻÓŁTY

04-02-2020

AntyNwoCoś czuję że wygra jakąś firma powiązana z zarządem lub rządem. I pewnie stworzone zostaną nowe stanowiska pracy, np. kierownik rolki nr15, dyrektor … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)