Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Narodowy wyciąga wnioski z afery o murawę. Piłkarze dostaną nową trawę

10
Podziel się:

- Murawa na stadionie musi być najwyższej jakości, aby wszyscy byli dumni z obiektu - powiedział Włodzimierz Dola, prezes spółki zarządzającej stadionem. Rozpoczyna się przetarg na dostawę, montaż i demontaż trawiastej nawierzchni.

Ogłoszono przetarg na trawę na stadionie Narodowym.
Ogłoszono przetarg na trawę na stadionie Narodowym. (WP.PL, WP.PL)

Murawa ma zostać położona na stadionie dwukrotnie - na mecz Pucharu Polski 2 maja i mecz towarzyski reprezentacji z Rosją 2 czerwca.

- Priorytetem dla mnie jest przygotowanie murawy, która spełni oczekiwania zarówno piłkarzy, jak i kibiców. Koniec poprzedniego roku i początek obecnego były czasem przygotowywania nowych wytycznych do dokumentacji przetargowej na dostawcę murawy na PGE Narodowym. Był to również czas licznych analiz i konsultacji z ekspertami zarówno z Polski, jak i z zagranicy - powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej Włodzimierz Dola.

O murawie na Narodowym zrobiło się głośno podczas meczu reprezentacji Polski i Słowenii w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020. Trawa była w fatalnym stanie, a piłkarze ślizgali się po boisku.

Zobacz także: Oglądaj też: Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje

- To cud, że przez te wszystkie lata nikomu nic się nie stało na tak przygotowanym boisku - mówił Jerzy Brzęczek, selekcjoner naszej reprezentacji, po meczu ze Słowenią.

Jak zapewniał podczas wtorkowej konferencji prezes, sytuacja z wadliwą nawierzchnią więcej się nie powtórzy, bo spółka zamierza wziąć aktywny udział w procesie przygotowywania murawy.

- W ostatnim czasie odbyłem szereg konsultacji z ekspertami zewnętrznymi, greenkeeperami, architektami, pracownikami Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego, którzy pomagali nam w opracowaniu wymagań w przetargu. Będziemy uczestniczyć na każdym etapie prac, od samej hodowli poprzez przygotowania do transportu i samo przewiezienie rolek trawy, rozładowanie murawy na miejscu, pielęgnację na stadionie itd. - podkreślił prezes Dola.

Oferty w ogłoszonym we wtorek przetargu można składać do 12 lutego.

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Darek
4 lata temu
Aha dopiero teraz ma być najwyżej jakości?a wcześniej nie była?stadion narodowy na 58 tysincy...
Ręka ręke myj...
4 lata temu
Tia...a pani prezes poszła teraz zarządzać do Gdańska...W sam raz na finał Ligi Europy !!!
W końcu
4 lata temu
Dostaną świeżą trawę.
AntyNwo
4 lata temu
Coś czuję że wygra jakąś firma powiązana z zarządem lub rządem. I pewnie stworzone zostaną nowe stanowiska pracy, np. kierownik rolki nr15, dyrektor garści piasku, prezes worka z nasionami itp.
Karol
4 lata temu
Dla kogo ta nowa murawa... Dla Lewandowskiego, totalnego??