Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

PGE Narodowy ma nowego prezesa. Włodzimierz Dola zastąpił Alicję Omięcką

148
Podziel się:

Alicja Omięcka, prezes spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy, została odwołana ze stanowiska. Dymisję wręczono jej we wtorek. Tego samego dnia nowym prezesem został Włodzimierz Dola.

Alicja Omięcka odchodzi. PGE Narodowy ma nowego prezesa.
Alicja Omięcka odchodzi. PGE Narodowy ma nowego prezesa. (PAP, PAP/Leszek Szymański, PAP/Paweł Supernak)

O dymisji Alicji Omięckiej informowaliśmy we wtorek rano. Po południu spółka oficjalnie potwierdziła zmianę na stanowisku prezesa.

Na czele operatora PGE Narodowego stanie Włodzimierz Dola.

- Jest doświadczonym menadżerem, prawnikiem i radcą prawnym - mówi Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa PGE Narodowego. - Pracował w wielu organizacjach o różnej skali działania.

Zobacz także: Oglądaj też: Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje

Przez ostatnie 2 lata Dola pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego jako dyrektor Biura Rozwoju Rynku Regionalnego.

Włodzimierz Dola jest też prezesem Fundacji Promocji Rozwoju.

Spółka nie podaje przyczyn dymisji Alicji Omięckiej. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, chodzi m.in. o ostatnią aferę z murawą, która podczas meczu reprezentacji Polski i Słowenii w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020 była w fatalnym stanie.

Według informacji money.pl za dymisją Alicji Omięckiej stać ma dyrektor generalny Ministerstwa Sportu Krzysztof Przygoda.

Nasz informator podaje, że sama inicjatywa wyszła z kancelarii premiera, a odpowiada za nią szef KPRM Michał Dworczyk. Pojawiły się również sugestie na temat tego, że nieprzypadkowy jest termin.

Przypomnijmy, że w obecnej chwili stanowisko ministra sportu pozostaje nieobsadzone, tym samym sprawowanie tej funkcji podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Alicja Omięcka była prezesem PL.2012+ od 2018 roku. Wcześnie, przez dwa lata, była dyrektorem generalnym w ministerstwie sportu.

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(148)
kibic
4 lata temu
A taką miała fuchę :) Znaczy nie ma predyspozycji.
Bolo23
4 lata temu
Ma 35 lat i jest taki wspaniały. Pracował tu i tam. Skoro jest taki wspaniały to dlaczego nie siedzi dłużej na stołku, tylko ciagle z niego spada?
w czasach moj...
4 lata temu
dyrektorami zostawali ludzie po 50, z dużym doświadczeniem i najczęściej przechodzący wszystkie szczeble w zakładzie lub firmie. teraz synalkowie tatusiów czasem przed lub zaraz po 30 trafiają na ministerialne stołki lub do gabinetów. "nasze dzieci też są zdolne" - szydłowa
radek
4 lata temu
dla mnie prezes który pełni kilka funkcji w różnych firmach działa nie etycznie oraz nie angażuje się na 100% w swoje zadania w jednej firmie
Emwryt
4 lata temu
Tak hak wszedzie komuniści prz3jmyją władze takie fakty
...
Następna strona