Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezes PGE Stadion Narodowy zdymisjonowana. Alicja Omięcka odchodzi po aferze z murawą

Alicja Omięcka, pełniąca funkcję prezesa zarządu spółki PL.2012+, czyli operatora stadionu PGE Narodowy otrzymała w poniedziałek dymisję - ustalił money.pl. Informacja oficjalnie ma zostać podana we wtorek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Alicja Omięcka. Od maja 2018 roku pełniła funkcję Prezesa Zarządu Spółki PL.2012+

Według informacji money.pl za dymisją Alicji Omięckiej stać ma dyrektor generalny Ministerstwa Sportu Krzysztof Przygoda. Swoją funkcję pełni od 28 listopada. "Oficjalna" dymisja odbyć ma się we wtorek o godz. 9.30 w siedzibie Ministerstwa Sportu. Tego dnia ma również zostać ogłoszone nazwisko nowego prezesa spółki.

Nasz informator podaje, że sama inicjatywa wyszła z kancelarii premiera, a odpowiada za nią szef KPRM Michał Dworczyk. Pojawiły się również sugestie na temat tego, że nieprzypadkowy jest termin. Przypomnijmy, że w obecnej chwili stanowisko ministra sportu pozostaje nieobsadzone, tym samym sprawowanie tej funkcji podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Oglądaj: Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje

Alicja Omięcka jest specjalistką zarządzania jakością, radcą prawnym i urzędniczką państwową. Kierowała spółką PL.2012+ od 2018 roku. Wcześniej w latach 2016–2018 piastowała funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Stadion PGE Narodowy. Kontrowersji ciąg dalszy - opłakany stan murawy

O PGE Narodowym było w ostatnim czasie głośno również z powodów bliższych sportowym emocjom. Przy okazji spotkania reprezentacji Polski i Słowenii w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2020 piłkarze obu drużyn zmagali się nie tylko z ciążącą nad nimi presją kibiców, ale także murawą. Ta bardziej przypominała kretowisko niż boisko piłkarskie.

I choć już wcześniejsze spotkania z Macedonią Północną i Austrią stanowiły sygnał, że trawa na Narodowym nie sprzyja do gry w piłkę, ostatni mecz eliminacji przelał czarę goryczy.

Piłkarze obu drużyn jeździli po boisku jak "w kapciach po wypolerowanym parkiecie muzeum". Przy niemal każdym kopnięciu piłki dało się zauważyć zalegający w trawie piasek, który w znacznym stopniu utrudniał grę obu ekipom. Rzeczniczka stadionu komentowała wówczas, że sam zabieg piaskowania z założenia ma poprawiać parametry użytkowe murawy. Jednak zarówno piłkarze, jak i postronni komentatorzy byli zgodni, że podobna sytuacja w znacznym stopniu wzmaga ryzyko odniesienia kontuzji na nierównym i śliskim boisku.

- To cud, że na tej murawie nikomu nic się nie stało - komentował po meczu selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek. Gdy w szatni pojawił się pełniący obowiązki ministra sportu premier Mateusz Morawiecki, piłkarze powiedzieli mu otwarcie, że z murawą trzeba coś zrobić. Rzecznik rządu nie wykluczył w programie "Money. To się liczy", że premier może się zająć sprawą. - To duży obiekt o charakterze państwowym - mówił.

Na razie wiadomo jedynie, że kontrakt odpowiedzialnej za trawę na narodowym firmy Trawnik upłynął wraz z ostatnim spotkaniem eliminacji (19 listopada). Firma, odpowiadając na zarzuty, przekonywała jednocześnie, że jak na porę roku (druga połowa listopada) murawa i tak była w dobrym stanie.

Przedstawicielka stadionu zapewniała w rozmowie z money.pl, że przygotowywana jest zupełnie nowa dokumentacja przetargowa i tym samym ma dojść do zmiany wymogów dot. parametrów murawy. Wszystko po to, żeby podobne sytuacje, jak podczas spotkania ze Słowenią, nie powtórzyły się. - Wizerunek stadionu i opinie piłkarzy są dla nas kluczowe - zapewniała przedstawicielka PL.2012+.

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-12-2019

Ot prawda o PolscePolska powinna się nazywać,, Wielki Przekręt,,. Nie ma takiego miejsca gdzie nie ma złodziejstwa im większe pieniądze tym więcej przekretow. Od … Czytaj całość

03-12-2019

KrakAch te „kadry” dobrej zmiany, w PRLu był taki dowcip ze jak naszych menadżerów wysle sie na Saharę to szybko piasku zabraknie

03-12-2019

ffewt4Ten stadion to bubel byłem raz na meczu otwarcia Euro 2012 kiedy na stadionie był wodospad. Do koncertów się nie nadaje, dach to szmaciana atrapa, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (297)