Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Nawet 28 zł za minutę pracy. Błaszczak przyznał dodatkowe wynagrodzenia

62
Podziel się:

Mariusz Błaszczak tuż przed zakończeniem swojej kadencji podpisał rozporządzenie dotyczące dodatkowego wynagrodzenia dla żołnierzy zawodowych.

Nawet 28 zł za minutę pracy. Błaszczak przyznał dodatkowe wynagrodzenia
Będzie dodatkowe wynagrodzenie dla żołnierzy zawodowych (East News, Jacek Dominski/REPORTER)

Nowe przepisy dotyczą dodatkowych płatności za czynności wykraczające poza zwykłe obowiązki służbowe. Ma być wypłacane nie później niż do dziesiątego następnego miesiąca po spełnieniu warunków uzasadniających jego przyznanie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wyjść z kryzysu? Co dalej z rynkiem fotowoltaiki w Polsce? - Dawid Zieliński - Biznes Klasa #8

Wśród czynności, za które żołnierze otrzymają dodatkowe pieniądze, jest pełnienie nieetatowych całodobowych służb wewnętrznych i garnizonowych, w tym służb pełnionych w czasie ćwiczeń i szkoleń poligonowych, za które przewidziano wypłatę w wysokości 50 zł za każdą służbę dyżurną.

Dodatkowo, przysługuje ono za pozostawanie poza podmiotem leczniczym utworzonym przez szefa MON w gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, z możliwością dokonania określonych zwiększeń - informuje dziennik.

Żołnierze mogą liczyć na dodatkowe pensje także za wykonywanie doświadczalnych lub próbnych skoków ze spadochronem, wykonywanie skoków z katapultowaniem oraz prób sprzętu wysokościowego w powietrzu, za co przewidziano wynagrodzenie w wysokości do 280 zł za każdy wykonany skok lub wykonaną próbę.

Przysługuje ono również za wykonywanie w wodzie lub komorze hiperbarycznej (dekompresyjnej) nurkowań doświadczalnych przy prowadzeniu prób nowego sprzętu nurkowego lub sprawdzaniu nowych technologii prac podwodnych.

Za takie czynności przewidziano wynagrodzenie w wysokości do 28 zł za każdą minutę przebywania pod wodą albo w podwyższonym ciśnieniu - wynika z rozporządzenia MON, które analizuje "DGP".

Dodatkowe wynagrodzenie będzie należeć się również za przeprowadzenie prób morskich okrętów albo innych jednostek pływających nawodnych lub podwodnych. W tym wypadku przewidziano stawkę do 42 zł za każdą rozpoczętą dobę wykonywania próby, wraz z możliwością dokonania określonych zwiększeń.

Od 50 zł do 160 zł otrzymają żołnierze za uczestniczenie oraz wykonywanie czynności w postępowaniu dyscyplinarnym jako rzecznik dyscyplinarny, a od 25 do 75 zł za wykonywanie innych czynności o charakterze stałym związanych z zabezpieczeniem funkcjonowania jednostki wojskowej - podaje dziennik.

Dodatkowe wynagrodzenie za prowadzenie szkoleń

Za lotnicze dyżury poszukiwawczo-ratownicze pełnione w ramach służby poszukiwania i ratownictwa lotniczego żołnierze otrzymają dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 100 zł albo 200 zł za każdy całodobowy dyżur.

Ministerstwo w rozporządzeniu ustaliło także pięć stawek za przeprowadzenie zajęć dydaktycznych. Ich wysokość będzie uzależniona od stanowiska służbowego oraz stopnia żołnierza. Wynoszą one 70 zł, 140 zł, 210 zł, 280 zł oraz 350 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(62)
kurp
6 miesięcy temu
W wojsku potrzebny jest audyt, gigantyczne kwoty rozchodzą się błyskawicznie i to wcale nie na kontrakty. Kto będzie miał odwagę wyciągnąć największą aferę ostatnich lat?
PSZ ELBLĄG `7...
7 miesięcy temu
ZA TAKA KASĘ NIECH PŁASZCZAK SAM NARAŻA SWOJE ZDROWIE I ZYCIE. PARODIA. OCHŁAPKI. ATE LAUNIE W RURKACH Z WŁOSKAMI NA ŻEL CO JE MIJAM CO DNIA PRZY BRAMIE KOSZAR TO JEST JAKIES WOJSKO ? WOJSKO TO BYŁO W LATACH 70/80 - PÓŁ ROKU W ROKU NA POLIGONACH I ĆWICZENIA. TERAZ HARCERZYKI I WOT.
Tomasz
7 miesięcy temu
50 zł za służbę???? A doktor za dyżur? 1500 ?
Fuzzy
7 miesięcy temu
A kto za to płaci?
Adam
7 miesięcy temu
Policjanci za takie wynagrodzenie odchodza i nie chca inni wstępować do tej formacji. Granic zamiast bronić wojsko robi to policja. Bo do zadym sa najlepiej przygotowani. A kase wojsko bierze i patrzy jak policja broni za nich granic. Dajcie wiecej kasy wojsku!!!
...
Następna strona