Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NFZ ma dodatkowe 900 mln zł. Ale pacjenci nie mają co liczyć na krótsze kolejki

12
Podziel się:

Do NFZ w zeszłym roku wpłynęło niemal 900 mln zł więcej niż zakładano. Już wiadomo jednak, że pacjenci bezpośrednio nie odczują dodatkowych pieniędzy w Funduszu. Środki mają pójść bowiem na "stabilizację" sytuacji w służbie zdrowia.

Nadwyżka w NFZ jest rekordowa. Pacjenci jednak wcale nie mają powodów do zadowolenia
Nadwyżka w NFZ jest rekordowa. Pacjenci jednak wcale nie mają powodów do zadowolenia (WP.PL)
bEKeTkDF

- Już wiadomo, że rekordowa nadwyżka zostanie w większym stopniu przeznaczona na stabilizację sytuacji w lecznictwie niż na jej poprawę - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Zdaniem dziennika, nie ma więc co liczyć, by środki poszły na przykład na skracanie kolejek w szpitalach czy przychodniach.

- Ministerstwo Zdrowia i NFZ muszą sobie poradzić zarówno z nieprzewidzianym pojawieniem się nadwykonań w szpitalach (chodzi tu o świadczenia, które zostały wykonane ponad limit wyznaczony w kontrakcie z funduszem), jak i z rosnącą presją pracowników medycznych, którzy domagają się podwyżek - podaje "DGP".

Eksperci szacują, że same nadwykonania mają pochłonąć nawet 800 mln zł.

bEKeTkDH

Kolejki po EKUZ coraz dłuższe. Zobacz wideo:

Tymczasem czas oczekiwania na lekarzy ciągle rośnie i już wynosi średnio 16 tygodni. Najdłuższy czas oczekiwania jest do obecnie do endokrynologa i wynosi ponad tok, niemal tyle samo wynosi czas oczekiwanie na wizytę do kardiologa dziecięcego oraz do ortodonty. - W ostatnim roku tylko w 10 dziedzinach spośród 39 odnotowano nieznaczną poprawę, natomiast w przypadku 18 sytuacja uległa istotnemu pogorszeniu - przypomina dziennik.

bEKeTkDN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKeTkEi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
BUG H2O
3 lata temu
Polska stała się RzeczPISpospolitą. PIS poprzez skandaliczne niedofinansowanie służby zdrowia, zakłada cichą planową eugeniczną eutanazję starszych ludzi w szczególności na SOR traktują nas jak zwierzęta.
ZK590
3 lata temu
a stomatologia ? ci co biorą 500+ i inne plusy to mają za co płacić dentystę ale ten co pracuje na te plusy to raczej jest szczerbaty.
niewiem
3 lata temu
Stabilizacji nie będzie bo miała byc kasacja nfz a jest ściema jak ze wszystkim w tym kraju,kasę sie podzieli miedzy swoich żeby śie nie buntowali bo jeszcze do pracy nie przyjdą a ludzie na korytarzach będą umierali.Te pokolenie przepadło w niepamięć,tu sie nikt z nikim nie liczy.
bEKeTkEj
gienek
3 lata temu
NFZ ma dodatkowe pieniądze na roztrownienie Bo JUREk O. Za nich wszystko kupuje. JUREK , KIEDY VETO niech cwaniactwo wsadzą za okładki. Na leki nie dają na pensje nie dają , na łużka nie dają na aparaty, aparaturę i inne roboty nie dają kasy, więc PO HU< HU na NFZ . Panie Premierze szuka pam oszczędnosci w Państwie trza zlikwidować nierobów z NFZ,
xyz
3 lata temu
Zlikwidować ZUS i NFZ, prywatne szpitale i przychodnie by powstały to szybko by się kolejki zmniejszyły. Jak zauważyłam to wiele starszych osób chodzi tylko do lekarzy wynajdują nie wiadomo ile chorób zapisują się na wizyty, badania. A jak wyjdą z przychodni to już cudowne ozdrowienie szybko do sklepików zapitalają już nic tam nie strzyka.Tacy mogą czekać nawet i w kolejce bo maja na to czas i to robią.