Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fuzja AOL i Time Warner

0
Podziel się:

Federalna Komisja Telekomunikacji USA (FCC) wyraziła zgodę na bezprecedensową w historii amerykańskiego Internetu fuzję dwóch gigantów: koncernu medialnego Time Warner z największym dostawcą usług internetowych America OnLine.

Kapitał połączonych przedsiębiorstw wynosi około 106 miliardów dolarów.

Komisja postawiła kilka warunków, mających zapobiec monopolizacji tego sektora rynku przez nowo powstały koncern. Jednym z nich, jest zobowiązanie AOL Time Warner do dopuszczenia innych operatorów do swojej sieci przekazu tak internetowego, jak i kablowego. Takie ograniczenie postulował m.inn. Microsoft, który boi się utraty szansy na zdobycie mocnej pozycji na rynku videokonferencji. FCC zażądała również zerwania współpracy pomiędzy Time Warnerem a AT&T.

Nowo powstała grupa jest największym w USA dostawcą usług internetowych i drugim co do wielkości dostawcą usług kablowych (kontroluje m.in. telewizję CNN i HBO, wydaje pismo „Time”, jest właścicielem wytwórni filmowej Warner Bros). W opinii ekspertów skutki tej fuzji odczują wszyscy amerykańscy internauci, których wedle szacunków jest około 122 milionów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)