Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
abonament telewizyjny
08.11.2007 07:20

PO: Zlikwidować abonament. Eksperci: To śmierć TVP

Medioznawcy i specjaliści są zaskoczeni pomysłem zniesienia abonamentu RTV.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zamieszanie wywołały słowa przyszłego premieraDonalda Tuska, który zapowiedział ograniczenie, a potem zniesienie abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Medioznawca profesor Maciej Mrozowski zauważa, że likwidacja abonamentu to wyrok na media publiczne.

Zaskoczony wypowiedzią lidera Platformy Obywatelskiej jest także profesor Wiesław Godzic ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Jego zdaniem, likwidacja abonamentu oznacza śmierć mediów publicznych.

ZOBACZ TAKŻE: Premier: PO chce sparaliżować media publiczne
Pomysły Platformy Obywatelskiej krytykuje też Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jej przewodniczący Witold Kołodziejski podkreśla, że bez abonamentu media publiczne przestaną istnieć.

Z kolei Wiesław Godzic, który nie ukrywa, że nie jest zwolennikiem finansowania mediów publicznych tylko i wyłącznie abonamentu, kładzie nacisk na wyznaczanie im celów. Jego zdaniem, od tego należy zacząć reformę nadawców niekomercyjnych.

Zdaniem byłego przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Juliusza Brauna, problem mogą rozwiązać tak zwane licencje programowe.

Platforma Obywatelska zapowiada, że w najbliższych dniach przedstawi projekt reformy finansowania mediów publicznych. Poseł POZbigniew Chlebowskipodkreśla, że będzie to "pakiet rozwiązań"

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: abonament telewizyjny, tusk, opłata, telewizja publiczna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz