Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Świąteczny rekord SMS-owy

0
Podziel się:

W Wigilię Polacy wysłali do siebie 395 milionów SMS-ów, bijąc wszelkie dotychczasowe rekordy.

Świąteczny rekord SMS-owy
(PAP/ITAR-TASS)

Tylko 24 grudnia operatorzy sieci komórkowych odnotowali w sumie 395 milionów wysłanych krótkich wiadomości tekstowych, ponad 85 milionów więcej niż rok wcześniej. W Wigilię 2006 roku wysłaliśmy 309 milionów SMS-ów, przez całe święta - 750 milionów.

Podobnie jak w poprzednich latach SMS-owymi liderami są użytkownicy Polskiej Telefonii Cyfrowe, do której należą sieci Era i Heyah. 24 grudnia wysłali oni i odebrali 167 milionów wiadomości. W porównaniu rokiem ubiegłym to wzrost o 17 milionów.

Abonenci sieci Orange, należącej do PTK Centertel poprawili ubiegłoroczny wigilijny wynik o 34 miliony. 24 grudnia wysłali 116 milionów wiadomości.

Barierę 100 milionów SMS-ów pokonał podczas tej Wigilii również Polkomtel, operator sieci Plus i Sami Swoi. Klienci tych sieci wysłali dokładnie 103 miliony wiadomości. W najbardziej gorącym momencie - między godziną 15. a 16. wysyłali 3100 SMS-ów na sekundę.

W tym roku pierwszy raz w podziale świątecznych statystyk swój udział miała sieć Play, należąca do P4. W Wigilię operator przekazał 9 milionów wiadomości - tyle, ile planował przez całe święta.

PTC, operator sieci Era i Heyah podaje dane zawierające wiadomości wysłane i odebrane przez swoich użytkowników. Pozostałe sieci w raportach uwzględniają tylko wiadomości wysłane.

Z niepełnych danych za całe tegoroczne święta wynika, że padnie ubiegłoroczny rekord 751 milionów SMS-ów, wysłanych w okresie 23-26 grudnia. W tym roku przez całe święta abonenci Orange wysłali 288 milionów wiadomości, Plusa (łącznie z Sami Swoi) - 250 milionów, a Play (bez 23 grudnia) - 20 milionów. Ubiegłoroczny lider - Era - opublikował wyniki tylko za 24 grudnia. W sumie operatorzy potwierdzili zatem 725 milionów SMS-ów. Rekord z 2006 roku zostanie na pewno pobity.

Kolejna okazja do śrubowania wyników już za klika dni. Rok temu w Sylwestra i Nowy Rok przesłaliśmy sobie 379 milionów życzeń.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)