Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

Nie ma pieniędzy na budowę stu obwodnic. Rząd Tuska ma inny plan

38
Podziel się:

- Po weryfikacji kosztów okazało się, że przewidziane na realizację programu "stu obwodnic" środki są niewystarczające - poinformował wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz.

Nie ma pieniędzy na budowę stu obwodnic. Rząd Tuska ma inny plan
Politycy PiS podczas inauguracji budowy obwodnicy Strzelec Krajeńskich (PAP, Leszek Muszyński)

W trakcie konferencji prasowej w opolskim oddziale GDDKiA, wiceminister Gancarz odniósł się do realizacji głównych projektów drogowych zaplanowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Program PiS. Rząd Tuska nie pieniędzy

- Przechodzimy etap weryfikacji wszystkich programów, które w ostatnich latach były uruchomione, nie zawsze w racjonalny sposób - często decyzje co do dużych inwestycji infrastrukturalnych były dyktowane decyzjami politycznymi. Lista stu obwodnic, rozrosła się do ponad 150, a już dzisiaj wiadomo, że przewidziane nawet na te sto obwodnic środki w wysokości 28 mld, są niewystarczające. Można obiecywać dużo i w ostatnich latach było to widocznym zjawiskiem, drugie to fizycznie realizować - powiedział wiceminister.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ryanair będzie torpedować CPK - Maciej Wilk #17

Gancarz powiedział, że w najbliższych miesiącach ze szczególną uwagą chce zapoznać się z możliwościami poprawy dróg powiatowych, będących szkieletem komunikacyjnym kraju, z którego korzysta 70-80 proc. mieszkańców Polski. W ocenie wiceministra są one obecnie w bardzo złym stanie, we wszystkich regionach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 oddała do ruchu 30 obwodnic o łącznej długości prawie 300 km. Wartość tych projektów to 7,3 mld zł - to dane z połowy 2023 roku.

W tym czasie realizowanych było 11 zadań o długości prawie 100 km, a siedem inwestycji było na etapie przetargu i w przygotowaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
infrastruktura
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(38)
Łukasz Jasińs...
6 dni temu
Powinni być trzy kategorie dróg krajowych: A (autostrady), S (drogi ekspresowe) i P (drogi przyspieszonego ruchu) - po dwa pasy w każdą stronę razem z barierkami, wojewódzkie, powiatowe i gminne należy zlikwidować - stworzyć drogi utwardzane żwirem jako lokalne i wszyscy będą zadowoleni - Polscy kierowcy to chamy, świry i debile, będą musieli zmienić osobowe na terenowe, jeśli chodzi o miasta, to: Deptaki, Ulice i Aleje.
MYŚLwyprzedza...
1 tyg. temu
buahahhhahah Piniendzy ni ma i nie bendzie - to bylo OCZYWISTE. GRATY dla tuskowyborców... buahahah
POrażka.
1 tyg. temu
- Po weryfikacji kosztów okazało się, że przewidziane na realizację programu "stu obwodnic" środki są niewystarczające - poinformował wiceminister infrastruktury Paweł Gancarz. To nie trzeba było się brać za rządzenie jak nie POtraficie . Jakoś PiS nie miał problemów z kasiorą , co zaczęli robić to na wszystko im kasy starczało . POprostu nieudolność.
świeczki Dudy
1 tyg. temu
Na darmowe czołgi dla braci kasa jest?
PO ...
1 tyg. temu
No to się zaczęło ,piniedzy nie ma i nie będzie....
...
Następna strona