Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nie ma premii, ale jest ubezpieczenie. Pracodawcy zmieniają podejście

75
Podziel się

Zamiast premii miesięcznej lub kwartalnej - lepsze ubezpieczenie zdrowotne. Tak w ostatnich tygodniach zaczyna myśleć coraz więcej pracodawców. Wszystko po to, by ciąć koszty.

Pracodawcy wolą w obecnych czasach dopłacić do ubezpieczenia niż wypłacać premię pracownikom
Pracodawcy wolą w obecnych czasach dopłacić do ubezpieczenia niż wypłacać premię pracownikom (Unsplash.com)
bErQdZtx

Jak pisze "Puls Biznesu", zmianę podejścia wymusił przede wszystkim wybuch pandemii koronawirusa. Wielu pracodawców musi szukać oszczędności, ale jednocześnie nie chcą zrazić do siebie pracowników.

Właśnie dlatego decydują się mocniej postawić na dodatki pozapłacowe, które są po prostu tańsze niż podwyżki czy premie.

- Coraz częściej pracodawcy zamiast premii oferują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub poszerzają zakres dotychczas posiadanej polisy. Spotkałem się też z sytuacją, w której firma zwiększyła swój udział w płaceniu składki, którą dzieliła z pracownikami - mówi "PB" Tomasz Kaniewski, dyrektor biura ubezpieczeń na życie w firmie EIB.

bErQdZtz
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jak przekonuje, w niektórych przypadkach taka grupowa polisa może kosztować znacznie mniej niż dodatkowe wynagrodzenie. Warto jednak zauważyć, że chyba każdy pracownik bardziej ucieszyłby się z gotówki niż ubezpieczenia zdrowotnego.

Niemniej możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej też ma znaczenie. Szczególnie w dobie koronawirusa.

bErQdZtF

Ale to nie zmienia się już od lat. Jak pisaliśmy wielokrotnie w money.pl, to właśnie ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej placówce to najpopularniejszy z benefitów, oferowanych przez pracodawców. I nie ma tu znaczenia, czy jest to sieć Luxmed, enel-med czy Medicover.

Jak wynika z badania Sedlak&Sedlak, aż 95 proc. firm z sektora IT decyduje się na takie wsparcie dla swoich pracowników. Na drugim miejscu są zajęcia sportowe, a na trzecim - szkolenia zawodowe. To zdecydowanie najpopularniejsze benefity wśród pracodawców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErQdZua
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(75)
Jan
12 miesięcy temu
Co mnie obchodzą dodatki pozapłacowe? Do pracy przychodzę zarabiać pieniądze, a nie po wicht i opierunek. No ale może tylko ja tak mam.
Zosia
rok temu
A ja jestem bardzo zadowolona, bo mój pracodawca zainwestował w Medipakiet i nareszcie my też możemy korzystać z prywatnej opieki medycznej. Super sprawa!
ggffg
rok temu
ukraincy was zastapia ,oni robia za miche ryzu ,nie myja sie i nie potrzebuja jesc....to najlepszy pracownik
bErQdZub
Anglia356
rok temu
Mi wystarczy miska ryżu i mogę pracować po 16 godzin na dobę. Ku chwale pracodawcy
ja
rok temu
Pracodawca nie robi łaski, że płaci, a pracownik nie robi łaski, że pracuje. Pracownik nie musi pracować za taką stawkę jaką proponuje pracodawca. Związki zawodowe służą głównie zapewnieniu dobrych pensji i ochronie stołków dla wybranej grupy ludzi.. Niby troska o miejsca pracy, o podwyżki dla ludzi pracy… Jeśli ktoś potrafi liczyć, to wszystkie takie zabiegi prowadzą jedynie do wzrostu bezrobocia. A w firmach państwowych jeszcze do marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Ludzie powinni zrozumieć, że to od nich samych zależy jaką mają pracę i ile zarabiają. Reszta to wymówki i obwinianie innych. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.
...
Następna strona