Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie ma premii, ale jest ubezpieczenie. Pracodawcy zmieniają podejście

Zamiast premii miesięcznej lub kwartalnej - lepsze ubezpieczenie zdrowotne. Tak w ostatnich tygodniach zaczyna myśleć coraz więcej pracodawców. Wszystko po to, by ciąć koszty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash.com)
Pracodawcy wolą w obecnych czasach dopłacić do ubezpieczenia niż wypłacać premię pracownikom

Jak pisze "Puls Biznesu", zmianę podejścia wymusił przede wszystkim wybuch pandemii koronawirusa. Wielu pracodawców musi szukać oszczędności, ale jednocześnie nie chcą zrazić do siebie pracowników.

Właśnie dlatego decydują się mocniej postawić na dodatki pozapłacowe, które są po prostu tańsze niż podwyżki czy premie.

- Coraz częściej pracodawcy zamiast premii oferują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub poszerzają zakres dotychczas posiadanej polisy. Spotkałem się też z sytuacją, w której firma zwiększyła swój udział w płaceniu składki, którą dzieliła z pracownikami - mówi "PB" Tomasz Kaniewski, dyrektor biura ubezpieczeń na życie w firmie EIB.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jak przekonuje, w niektórych przypadkach taka grupowa polisa może kosztować znacznie mniej niż dodatkowe wynagrodzenie. Warto jednak zauważyć, że chyba każdy pracownik bardziej ucieszyłby się z gotówki niż ubezpieczenia zdrowotnego.

Niemniej możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej też ma znaczenie. Szczególnie w dobie koronawirusa.

Ale to nie zmienia się już od lat. Jak pisaliśmy wielokrotnie w money.pl, to właśnie ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej placówce to najpopularniejszy z benefitów, oferowanych przez pracodawców. I nie ma tu znaczenia, czy jest to sieć Luxmed, enel-med czy Medicover.

Jak wynika z badania Sedlak&Sedlak, aż 95 proc. firm z sektora IT decyduje się na takie wsparcie dla swoich pracowników. Na drugim miejscu są zajęcia sportowe, a na trzecim - szkolenia zawodowe. To zdecydowanie najpopularniejsze benefity wśród pracodawców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2020

pikusMam gdzieś dodatkowe ubezpieczenie.Mam takie w LUX-Med i co ??? Jak chciałem dostać się do lekarza w kwietniu (specjalista) to nie było takiej … Czytaj całość

22-06-2020

JASNE ZE TAK BEDZIEGLOSUJCIE NA PIS TO BEDZIECIE ROBIC ZA MISKE RYZU, A CI KOSCIELNI EMERYCI BEDA ZAJADAC SZCZAW

22-06-2020

taktowidzę.Dla pracodawców to najlepiej by było jakby pracownicy pracowali za darmo i jeszcze dziękowali że mają pracę. Problem jest raczej w postrzeganiu pracy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (74)