Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nie ma premii, ale jest ubezpieczenie. Pracodawcy zmieniają podejście

75
Podziel się

Zamiast premii miesięcznej lub kwartalnej - lepsze ubezpieczenie zdrowotne. Tak w ostatnich tygodniach zaczyna myśleć coraz więcej pracodawców. Wszystko po to, by ciąć koszty.

Pracodawcy wolą w obecnych czasach dopłacić do ubezpieczenia niż wypłacać premię pracownikom
Pracodawcy wolą w obecnych czasach dopłacić do ubezpieczenia niż wypłacać premię pracownikom (Unsplash.com)
bDIwYUIB

Jak pisze "Puls Biznesu", zmianę podejścia wymusił przede wszystkim wybuch pandemii koronawirusa. Wielu pracodawców musi szukać oszczędności, ale jednocześnie nie chcą zrazić do siebie pracowników.

Właśnie dlatego decydują się mocniej postawić na dodatki pozapłacowe, które są po prostu tańsze niż podwyżki czy premie.

- Coraz częściej pracodawcy zamiast premii oferują dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne lub poszerzają zakres dotychczas posiadanej polisy. Spotkałem się też z sytuacją, w której firma zwiększyła swój udział w płaceniu składki, którą dzieliła z pracownikami - mówi "PB" Tomasz Kaniewski, dyrektor biura ubezpieczeń na życie w firmie EIB.

bDIwYUID
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jak przekonuje, w niektórych przypadkach taka grupowa polisa może kosztować znacznie mniej niż dodatkowe wynagrodzenie. Warto jednak zauważyć, że chyba każdy pracownik bardziej ucieszyłby się z gotówki niż ubezpieczenia zdrowotnego.

Niemniej możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej też ma znaczenie. Szczególnie w dobie koronawirusa.

bDIwYUIJ

Ale to nie zmienia się już od lat. Jak pisaliśmy wielokrotnie w money.pl, to właśnie ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej placówce to najpopularniejszy z benefitów, oferowanych przez pracodawców. I nie ma tu znaczenia, czy jest to sieć Luxmed, enel-med czy Medicover.

Jak wynika z badania Sedlak&Sedlak, aż 95 proc. firm z sektora IT decyduje się na takie wsparcie dla swoich pracowników. Na drugim miejscu są zajęcia sportowe, a na trzecim - szkolenia zawodowe. To zdecydowanie najpopularniejsze benefity wśród pracodawców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDIwYUJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(75)
pikus
8 miesięcy temu
Mam gdzieś dodatkowe ubezpieczenie.Mam takie w LUX-Med i co ??? Jak chciałem dostać się do lekarza w kwietniu (specjalista) to nie było takiej możliwości (tylko teleporada) przy problemach sercowych !!!! Więc mam w nosie dodatkową opiekę zdrowotną która działa tylko gdy wszystko jest OK
taktowidzę.
8 miesięcy temu
Dla pracodawców to najlepiej by było jakby pracownicy pracowali za darmo i jeszcze dziękowali że mają pracę. Problem jest raczej w postrzeganiu pracy przez ludzi, czyli tak naprawdę rzeczywistość jest kreowana na podstawie mylnych wyobrażeń.
JASNE ZE TAK ...
8 miesięcy temu
GLOSUJCIE NA PIS TO BEDZIECIE ROBIC ZA MISKE RYZU, A CI KOSCIELNI EMERYCI BEDA ZAJADAC SZCZAW
bDIwYUJf
Ndtta
8 miesięcy temu
Z ubezpieczenia obiad nie ugotuje
Nie opłaca si...
8 miesięcy temu
Niebawem 3/4polski będzie pracować na czarno, na papierze tylko to co konieczne, sami zmuszacie ludzi do MYŚLENIA
...
Następna strona