Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Recesja w Polsce. Emilewicz liczy na odbicie już w przyszłym roku

- W przyszłym roku osiągniemy już wzrost PKB o blisko 4 proc. - prognozuje wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas kilkuprocentowa recesja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Wicepremier Jadwiga Emilewicz kreśli scenariusz dla polskiej gospodarki na najbliższe lata

Jadwiga Emilewicz udzieliła długiego wywiadu "Gazecie Wyborczej". Opowiedziała w nim, jak zmieni się polska gospodarka po kryzysie. I czego ona się w tym czasie nauczyła.

- Na pewno tego, że trzeba szybciej cyfryzować polską gospodarkę, żeby była bardziej użyteczna dla obywateli. To wyzwanie, które stoi też przed instytucjami, na przykład urzędami pracy - powiedziała Emilewicz. Dodała również, że na zakupach "zastanowi się, czy potrzebuje piątej pary spodni".

Sporo było jednak o krajowej gospodarce. Zdaniem wicepremier i minister rozwoju, Polska będzie jednym z tych krajów, który przejdzie przez kryzys najłagodniej.

Obejrzyj: Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

- Mamy nadzieję, że skończymy ten rok na poziomie prognozy Komisji Europejskiej, czyli ze spadkiem ok. 4 proc. A w przyszłym roku osiągniemy już wzrost PKB o blisko 4 proc. - powiedziała "GW".

I dodała, że kluczowe w tym kontekście są duże inwestycje i zamówienia publiczne. Wpisując się tym samym w retorykę kampanijną i program Andrzeja Dudy.

- Biorąc pod uwagę tempo wzrostu polskiej gospodarki w ostatnich pięciu latach, jej elastyczność i ciągłą witalność, to myślę, że będziemy na tych kołach transformacyjnych jechać szybciej niż nasi zachodni partnerzy - chwaliła się minister rozwoju.

Kiedy przestaniemy odczuwać kryzys? - Chcielibyśmy, by trwał tyle, ile trwa czas zakontraktowanych środków dotacyjnych, czyli do końca 2022 r. Chcielibyśmy móc wtedy powiedzieć, że nie pamiętamy już gospodarczych skutków pandemii - puentowała Jadwiga Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2020

wróżkana ambonie jej powiedzieli, jak zaniosła w zębach nasze miliony z podatków z długów jakie pis miliardami nam wali na głowy, 250 mld deficytu ja prdlę … Czytaj całość

22-06-2020

dyktatura chamówWszystko to pryszcz. My się modlimy, żeby Pani słuch wrócił.

23-06-2020

AdiiiRecesja? Hahaha! Już za chwile przy tak rosnących cenach WSZYSTKIEGO to te ich kiłbaski wyborcze,2mld tvp oraz sponsoring Łojca biznesmena z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)