Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Recesja w Polsce. Emilewicz liczy na odbicie już w przyszłym roku

7
Podziel się

- W przyszłym roku osiągniemy już wzrost PKB o blisko 4 proc. - prognozuje wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas kilkuprocentowa recesja.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz kreśli scenariusz dla polskiej gospodarki na najbliższe lata
Wicepremier Jadwiga Emilewicz kreśli scenariusz dla polskiej gospodarki na najbliższe lata (PAP)
bDXNsqxx

Jadwiga Emilewicz udzieliła długiego wywiadu "Gazecie Wyborczej". Opowiedziała w nim, jak zmieni się polska gospodarka po kryzysie. I czego ona się w tym czasie nauczyła.

- Na pewno tego, że trzeba szybciej cyfryzować polską gospodarkę, żeby była bardziej użyteczna dla obywateli. To wyzwanie, które stoi też przed instytucjami, na przykład urzędami pracy - powiedziała Emilewicz. Dodała również, że na zakupach "zastanowi się, czy potrzebuje piątej pary spodni".

Sporo było jednak o krajowej gospodarce. Zdaniem wicepremier i minister rozwoju, Polska będzie jednym z tych krajów, który przejdzie przez kryzys najłagodniej.

bDXNsqxz
Zobacz także: Obejrzyj: Wakacje 2020. Taniej za granicę, ale ofert będzie mniej

- Mamy nadzieję, że skończymy ten rok na poziomie prognozy Komisji Europejskiej, czyli ze spadkiem ok. 4 proc. A w przyszłym roku osiągniemy już wzrost PKB o blisko 4 proc. - powiedziała "GW".

I dodała, że kluczowe w tym kontekście są duże inwestycje i zamówienia publiczne. Wpisując się tym samym w retorykę kampanijną i program Andrzeja Dudy.

bDXNsqxF

- Biorąc pod uwagę tempo wzrostu polskiej gospodarki w ostatnich pięciu latach, jej elastyczność i ciągłą witalność, to myślę, że będziemy na tych kołach transformacyjnych jechać szybciej niż nasi zachodni partnerzy - chwaliła się minister rozwoju.

Kiedy przestaniemy odczuwać kryzys? - Chcielibyśmy, by trwał tyle, ile trwa czas zakontraktowanych środków dotacyjnych, czyli do końca 2022 r. Chcielibyśmy móc wtedy powiedzieć, że nie pamiętamy już gospodarczych skutków pandemii - puentowała Jadwiga Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDXNsqya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
żorż
11 miesięcy temu
a ja liczę na zostanie milionerem, tak już kilkanaście lat liczę...
PIS to klęska
11 miesięcy temu
nie ma żadnych podstaw, aby jej wierzyć BO JEJ WIARA JEST WAŻNIEJSZA KTO POZWOLIŁ ABY WESZŁA NA AMBONĘ KTO?
kręciołek
11 miesięcy temu
na podstawie jakich wskaźników ta pani ma takie prognozy? wróżenie z kart czy jasnowidz Jackowski?
bDXNsqyb
Jaś
11 miesięcy temu
Pod twoją obronę uciekamy się Emilewicz. O pani nasza. Amen.
Adiii
11 miesięcy temu
Recesja? Hahaha! Już za chwile przy tak rosnących cenach WSZYSTKIEGO to te ich kiłbaski wyborcze,2mld tvp oraz sponsoring Łojca biznesmena z rozdawnictwem pociągną jak Titanic! Co chwilę słyszę że ktoś wyjechał z kraju bo na zachodzie jest przynajmniej proporcja zarobków do wydatków!