Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Ma zapłacić karę

764
Podziel się

Ekspedientka, która odmówiła obsłużenia klientki bez maseczki, ma zapłacić 100 zł grzywny - orzekł sąd w Suwałkach. Wyrok nie jest prawomocny.

Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Ma zapłacić karę
Klientka nie miała maseczki. Ekspedientka zapłaci karę. (PAP, Łukasz Gągulski)
bEizGeet

Sąd rejonowy w Suwałkach uznał, że ekspedientka nie miała prawa odmówić obsługi klientce, która nie miała na sobie maseczki.

Do zdarzenia doszło w połowie lipca. Do sklepu w centrum Suwałk weszła młoda kobieta, która nie miała zasłoniętych ust i nosa.

Ekspedientka kilkakrotnie prosiła klientkę o założenie maseczki. Prośby zostały jednak zlekceważone.

bEizGeev
Zobacz także: Epidemia otworzyła Polakom oczy. "Ludzie poznali wartość pracy sprzedawcy"

Gdy klientka podeszła do kasy, ekspedientka odmówiła jej obsłużenia.

Klienta złożyła zawiadomienie o wykroczeniu na policji. Funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o ukaranie ekspedientki.

bEizGeeB

– Obawiałam się o swoje i innych klientów zdrowie. Żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację. Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym - powiedziała anonimowo ekspedientka suwalskiego sklepu, w rozmowie z portalem "Nasze Miasto".

Wyrok nie jest prawomocny. Ekspedietka złożyła zażalenie, termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 16 stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEizGeeW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(764)
Usaman
7 miesięcy temu
To ma być sąd ?? Kpina !!
Dawid
10 miesięcy temu
Ekspedientka ma obowiazek obsluzyc kazdego klienta, wyjatkiem sa klienci ktorzy rozrabiaja, takich nie musi obslugiwac i takich policja zatrzymuje, natomiast zaden sprzedawca nie ma prawa odmowic obslugi klientowi, noszenie maseczek to tylko orzeczenie ktore jest bezprawne, nie am go w przepisach prawnych wiec nie musimy nosic maseczek.
Anka
10 miesięcy temu
Sprzedaż to jest umowa cywilno-prawna i nie można nikogo zmusić do tego żeby sprzedał komuś innemu coś czego nie chce. Ja bym na miejscu tej pani odwołała się od wyroku.
bEizGeeX
jaaa
10 miesięcy temu
kompletna bzdura... przecież kasjerka siedzi za szyba i nie ma prawa odmawiać obsłużenia klienta... mogła wezwać policje na okoliczność braku maseczki u klienta ale nie to jej praca obsługa ludzi w sklepie...
brawo
10 miesięcy temu
Łódź( lewiatan -poniedziałek 31.08 ) do sklepu weszła para młodych ludzi ok.25-30 bez maseczek. Starsza ekspedientka zwraca uwagę - śmiech, kpiny i wulgarna odzywka. Ale mieli pecha, bo 2 panie z kolejki to policjantki na zakupach ( nie były na służbie ale zrobiły taką piękna akcję, że były oklaski ). Młodą hołotę zakupy kosztowały 1000 zł więcej ( koledzy z patrolu byli bardzo solidni... )
...
Następna strona