Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Niedziela handlowa 22 września - czy dziś sklepy są otwarte?

1
Podziel się

W związku z zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu niedziela handlowa w 2019 r. przypada zdecydowanie rzadziej niż w roku poprzednim. Sprawdź, czy dziś 22 września zrobisz zakupy.

Sprawdź, czy dziś 22 września zrobisz zakupy.
Sprawdź, czy dziś 22 września zrobisz zakupy. (Fotolia)
bEheSFCJ

Niedziela handlowa 22 września - czy dziś sklepy są otwarte?

Niedziela handlowa w nowym roku przypada o wiele rzadziej. Zakupy możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

Niedziela 22 września jest niedzielą niehandlową. Tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych.

bEheSFCL

Niedziela handlowa - wrzesień 2019:

  • 29 września

Niedziela niehandlowa - wrzesień 2019:

  • 1 września
  • 8 września
  • 15 września
  • 22 września
Zobacz także: Zobacz: Niedziela handlowa a zakaz handlu. Czy zakaz pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Niedziela handlowa. Październik 2019 - kiedy można będzie zrobić zakupy?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca ub. r. Zgodnie z ustawą, we wskazane dni zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, magazynowanie, logistyka i dystrybucja.

bEheSFCR

Z zakazu wyłączone są natomiast np. sklepy związane z obsługą turystów, piekarnie, stacje benzynowe oraz apteki. Do wymienionych dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach oraz lotniskach.

Niedziela handlowa - październik 2019:

  • 27 października

Niedziela niehandlowa - październik 2019:

  • 6 października
  • 14 października
  • 20 października
bEheSFCS

Jak informowaliśmy na money.pl, za złamanie zakazu handlu w niedziele w ostatnim roku nałożono 368 mandatów karnych na kwotę 407,7 tys. zł, skierowali 455 wniosków o ukaranie do sądu oraz zastosowali 223 środki oddziaływania wychowawczego.

Za złamanie przepisów dotyczących zakazu handlu grozi grzywna od 1 tys. do nawet 100 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEheSFDm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Adrian
2 lata temu
Bez sensu są te artykuły czy jest niedziela handlowa czy niehandlowa. Każdy ma kalendarz na komputerze czy smartfonie bo przecież w takich urządzeniach się przegląda ten serwis i na kalendarzu widzi czy to jest ostania niedziela miesiąca czy nie. Jak widzę taki artykuł to mi się zapala lampa w stylo "oho czyżby z jakiś powodów ta niedziela była handlowa?!" po czym nagle się okazuje że jest to bezsensowny zapychacz treści w tym głupim serwisie informacyjnym :/