Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Niedziele handlowe 2021. Czy jutro zrobimy zakupy?

2
Podziel się:

Niedziele handlowe 2021. Czy jutro zrobimy zakupy? Niedziel handlowych z roku na rok przypada coraz mniej. Na 2021 rok przewidziano tylko siedem niedziel handlowych. Z powodu zmian w przepisach w większość niedziel otwarte są tylko nieliczne placówki, choć nawet duże sieci handlowe znalazły "furtkę". Czy 19 grudnia to niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2021. Czy jutro zrobimy zakupy?
19 grudnia to niedziela handlowa. Wszystkie galerie i sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte (money.pl, Rafał Parczewski)

Tak, niedziela 19 grudnia 2021 r. jest niedzielą handlową.

W niedzielę 19 grudnia wszystko będzie otwarte. Z kolei w przypadku niedziel objętych zakazem, istnieje lista punktów, które mimo niedzieli niehandlowej mogą prowadzić działalność. Są to m.in.:

  • sklepy działające na zasadzie franczyzy, np. Żabka, Carrefour Express
  • kwiaciarnie
  • sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel
  • lokale gastronomiczne (z powodu pandemii otwarte mogą być tylko te z ofertą na wynos lub w dostawie)
  • stacje paliw
  • placówki pocztowe
  • sklepy na dworcach PKP.

Osobną sprawą są sklepy, które omijają zakaz handlu, otwierając się tego dnia metodą "na placówkę pocztową". O konieczności doprecyzowania przepisów mówiło się od dawna, tak by funkcjonować w niedziele mogły tylko te placówki, które wykażą, że rzeczywiście zajmują się usługami pocztowymi, a nie handlem detalicznym.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedziele zaostrzony. „Nasi pracodawcy są bardzo kreatywni”

Przepisy przeszły przez parlament i uzyskały podpis prezydenta, zaczną obowiązywać od lutego 2022 r. Zgodnie z nimi, przychody z usług pocztowych będą musiały stanowić ponad 40 proc. pozostałych przychodów danej placówki. W tej chwili wystarczy świadczyć usługi pocztowe, by otworzyć się w niedziele.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Petriota
2 lata temu
Witam wszystkich jestem oburzony tym że Polacy w niedzielę chodzą do sklepów zamiast iść do kościoła to wola chodzić po galeriach sklepach i macać towary oraz rozsiewać korona wirusa debilizm chodzenie dr sklepów w niedzielę. Ci co pracują w tych sklepach to co nie są ludźmi nieaja rodzin czy nie należy im się odpoczynek . Ja nigdy w niedzielę święta nie chodzę do sklepów spacer i odpoczynek .
Ewa
2 lata temu
"Tak, niedziela 19 grudnia 2021 r. jest niedzielą handlową. To oznacza, że galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe powinny być tego dnia zamknięte" - to się wyklucza,