Trwa ładowanie...
bDJPwKvF

Notowania

Niedziele Niehandlowe – Wszystkie wiadomości

21.02.2021 7:02

NIEDZIELE HANDLOWE
 / 
Niedziele handlowe 2021. Czy dzisiaj obowiązuje zakaz handlu?

Czy 21 lutego to niedziela handlowa? Polacy mogą sobie zadawać to pytanie. Na przestrzeni roku niedziele handlowe występują tylko siedmiokrotnie. Ostatnia niedziela handlowa miała miejsce 31 stycznia.

22
19.02.2021 17:25

HANDEL
 / 
Zakaz handlu nie dla nich. Lewiatan otworzy swoje sklepy w niedziele

Lewiatan będzie mógł otworzyć sklepy w niedziele. Wszystko dzięki temu, że sieć sklepów zorganizuje i poprowadzi w swoich punktach obsługę przesyłek kurierskich.

17
19.11.2020 16:01

PRZEPISY
 / 
Sprzeciwili się Gowinowi. Burza nad zakazem handlu

Zliberalizowanie zakazu handlu w niedziele uderzy najmocniej w małe sklepy, które już teraz walczą o przetrwanie - zauważa Polska Izba Handlowa. W piśmie adresowanym do wicepremiera Jarosława Gowina, do którego dotarł money.pl, PIH prosi o utrzymanie przepisów o zakazie handlu w dotychczasowym brzmieniu.

6
03.11.2020 11:40

HANDEL
 / 
PIH razem ze związkowcami. Nie chce złagodzenia zakazu handlu

- Z niepokojem obserwujemy próby liberalizacji przepisów dot. zakazu handlu w niedziele wykorzystujące trudną sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy - mówi wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński. Dodaje, że PIH jest za utrzymaniem regulacji dotyczących handlu w obecnym kształcie.

93
03.11.2020 10:02

KORONAWIRUS
 / 
Zakaz handlu w niedziele złagodzony? Jarosław Gowin rozmawia z branżą

Rząd chce stymulować konsumpcje wewnętrzną - przekonuje Jarosław Gowin. Jednym z tematów rozmów wicepremiera i branży handlowej ma być złagodzenie przepisów dotyczących niedzieli handlowej.

bDJPwKvH
20
20.05.2020 14:20

ZAKAZ HANDLU
 / 
Niedziele niehandlowe zawieszone? Jeden ze związków się zgadza, ale chce podwyżek

Związek Zawodowy "Związkowa Alternatywa" jest otwarty na rozmowy o czasowym przywróceniu handlu w niedziele. Stawia jednak istotny warunek - za pracę w ostatni dzień tygodnia pracownik powinien otrzymać 2,5 razy wyższe wynagrodzenie.

60
04.05.2020 15:56

HANDEL
 / 
Niedziele handlowe. "Powinny wrócić na ten i kolejny rok"

- Postulujemy zawieszenie przepisów o niedzielach niehandlowych. W całym tygodniu był to ważny dzień dla naszej grupy. Chcielibyśmy, aby te niedziele wróciły w perspektywie tego roku, jak i kolejnego. Odmrożenie dnia handlu poprawiłoby konsumpcję, a także rozładowałoby handel z sześciu na siedem dni. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich. Czas pokaże, czy to powinno być rozwiązanie stałe. Te postulaty sukcesywnie zgłaszamy, one są wysłuchiwane, czy te niedziele się pojawią, to się okaże - mówił w programie specjalnym w Wirtualnej Polsce Marcin Czyczerski, prezes CCC. - Z perspektywy 2020-2021 byłoby to dobre rozwiązanie dla naszej firmy, jak i dla całej gospodarki, a przede wszystkim dla bezpieczeństwa konsumentów. Czy niedziele handlowe powrócą, czy nie - nie mnie o tym wyrokować. Jako organizacja mogę tylko zgłaszać taką potrzebę - dodał Marcin Czyczerski.

352
23.02.2020 11:00

SKLEPY
 / 
Rząd złagodzi zakaz handlu? "Mamy sygnały o łamaniu przpisów"

- Od 1 stycznia zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele i przyglądamy się, jak to działa - powiedział w programie „Money. To się liczy” Stanisław Szwed, wiceszef resortu rodziny. – Z jednej strony mamy sygnały z „Solidarności” o łamaniu zakazu przez tworzenie placówek pocztowych, z drugiej Państwowa Inspekcja Pracy zapewnia nas, że to łamanie to niewielki odsetek. Musimy te informacje zweryfikować. Na tę chwilę rząd nie przewiduje żadnych zmian w zakazie handlu.

24
10.02.2020 12:01

ZAKUPY
 / 
Zakaz handlu nie wpływa na przyzwyczajenia Polaków. Robimy zakupy w inny dzień

Niemal dwóch na trzech Polaków nie zmieniło swoich przyzwyczajeń i wciąż z taką samą częstotliwością odwiedza centra handlowe. Zakaz handlu w niedziele wpłynął niemal na co czwartego konsumenta i przez niego rzadziej odwiedza centra handlowe - wynika z badania zleconego przez CBRE.

bDJPwKvN
6
28.01.2020 11:40

HANDEL
 / 
10 godzin za ladą. "Prawo stoi murem za pracodawcą"

- Pracownicy w niedziele niehandlowe, w miejscach które udają pocztę, stoją za ladą po 10-12 h – powiedział w programie „Money. To się liczy” Alfred Bujara, szef sekcji handlu w NSZZ Solidarność. – Liberalizacja przepisów prawa pracy poszła tak daleko, że stoi murem za pracodawcą. Polski pracownik pracuje trzykrotnie bardziej wydajnie za czterokrotnie niższą pensję. Efekt jest taki, że już w tej chwili jest bardzo duży niedobór pracowników w handlu.

84
09.01.2020 16:48

PIP
 / 
Zakaz handlu. PIP chce zaostrzenia przepisów. Wzbudza to sprzeciw branży handlowej

Państwowa Inspekcja Pracy chce zakazać funkcjonowania w niedziele placówkom, które sprzedają alkohol. W praktyce oznacza to, że swoje podwoje musiałyby zamykać sklepy na stacjach benzynowych. - To jest propozycja oderwana od realiów handlowych - grzmi Maciej Ptaszyński z Polskiej Izby Handlu

21.06.2019 14:00

ZAKAZ HANDLU
 / 
Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy w najbliższą niedzielę 23 czerwca sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Sprawdź, czy w najbliższą niedzielę 23 czerwca sklepy będą otwarte.

56
09.04.2019 9:23

GOSPODARKA
 / 
Zakaz handlu do zaostrzenia. Minister Jadwiga Emilewicz: Nie ma podstaw do rezygnacji

Jeśli pod koniec roku okaże się, że Polacy przyzwyczaili się do niehandlowych niedziel, ustawa o zakazie handlu się nie zmieni. Zdaniem minister Emilewicz, będzie to oznaczało, że "nie ma sensu wycofywać się z jego rozszerzenia".

bDJPwKvO
439
22.03.2019 21:02

NIEDZIELE NIEHANDLOWE
 / 
Zakaz handlu w niedzielę. 24 marca nie zrobimy zakupów w większości sklepów

W 2019 roku zakazem handlu co do zasady objęte są wszystkie niedziele w miesiącu z wyjątkiem ostatniej. Najbliższa niedziela handlowa wypada 31 marca. W najbliższą niedzielę 24 marca zakupów więc nie zrobimy.

63
12.03.2019 13:19

HANDEL
 / 
Spór o zakaz handlu w Sejmie. Zmian nie będzie. "Nie twórzmy weekendowych niewolników"

- W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę - mówi stanowczo Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Słowa padły podczas dyskusji o zakazie handlu w niedzielę. Właśnie mija rok od wprowadzenia przepisów.

73
12.03.2019 9:58

ZAKAZ HANDLU
 / 
Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

- Zakaz handlu mi nie pomógł. Wprowadził zamieszanie wśród klientów, a ponadto nie równoważy rynku. Biuro Analiz Sejmowych rozpisało, kto skorzystał na zakazie i z tej analizy jasno wynika, że straciły przede wszystkim małe sklepy – powiedział Paweł Tracz, przedstawiciel małych sprzedawców franczyzowych. Innego zdania jest Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność", zwolennik zakazu handlu i jeden z "ojców ustawy".

16.02.2019 11:49

CENTRA HANDLOWE
 / 
Zakaz handlu. "Spędzanie czasu na zakupach to część życia Polaków"

- Argument prorodzinny, który był wymieniany przy okazji prac nad ustawą o zakazie handlu, jest chybiony – uważa powiedziała w programie „Money. To się liczy” Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. – Pracownicy, którzy dostali wolne niedziele, nie mogą tego czasu spędzić np. korzystając z atrakcji, które oferują centra handlowe. Bo te są zamknięte. A nie ukrywajmy: spędzanie czasu w galeriach handlowych to dla wielu Polaków rozrywka i ważna część życia społecznego. Wychodzenie do kina, na kręgielnię i do innych miejsc, które są powiązane z handlem niedzielnym, są dla ludzi sposobem na spędzanie wolnego czasu. Dlatego słowa premiera, mówiące o tym, że rząd przygląda się skutkom działania ustawy o zakazie handlu, są dla nas nadzieją. Liczymy na to, że przepisy zostaną zliberalizowane.

292
06.02.2019 13:45

HANDEL
 / 
Zakaz handlu do analizy, tylko chętnych brak. Ministerstwo rodziny nie pracuje nad zmianami w ustawie

Zakaz handlu do zmiany? Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przegląd skutków ustawy i ewentualne zmniejszenie liczby niedziel niehandlowych. Jak wynika z informacji money.pl, w tej chwili ani resort pracy, ani ministerstwo finansów nie analizują zakazu handlu. Nie trwają też prace nad zmianami w przepisach.