Notowania

Niedziele handlowe. Czy jutro 23 czerwca sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w nowym roku przypadają coraz rzadziej. Wszystko za sprawą ustawy o ograniczeniu handlu. Podpowiadamy, czy jutro 23 czerwca sklepy będą otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Niedziele handlowe. Czy jutro 23 czerwca sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe - czy jutro 23 czerwca zrobimy zakupy?

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Wszystko za sprawą zaostrzeniu ustawy dotyczącej zakazu handlu z marca ub.r. Obecnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Najbliższa niedziela 23 czerwca jest niedzielą niehandlową. Nie zrobimy w nią zakupów w zdecydowanej większości galerii handlowych, sklepów i supermarketów.

*Zakaz handlu - czerwiec 2019 *

  • Niedziele niehandlowe - 2, 9, 16, 23 czerwca
  • Niedziela handlowa - 30 czerwca

Zobacz: Zakaz handlu nie do ruszenia. Wicepremier: małe sklepy i tak by upadły

Ustawa dotycząca zakazu handlu w niedziele obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj w dwa weekendy danego miesiąca, od nowego roku ustawa została zaostrzona i handel został ograniczony do ostatniego weekendu.

Wyjątkiem pozostają miesiące, w których przypadają ważne święta, m.in.. Boże Narodzenie i Wielkanoc, wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Zmiany w 2020 r.

W połowie marca w Sejmie parlamentarzyści oraz przedstawiciele handlu podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem sprzedaży.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podjęło decyzję, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie są potrzebne.

Jak wynika jednak z badań Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców - odsetek osób popierających zakaz handlu zmniejsza się.

Obecnie zakaz we wszystkie niedziele popiera tylko 32 proc. badanych, podczas gdy w listopadzie ub.r. roku było ich 35 proc.

Zgodnie z treścią ustawy, od stycznia 2020 r. wszystkie niedziele w Polsce będą wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2019

dziadekJak to dobrze że niedziele nie są handlowymi niedzielami. Kto dobrze zorganizowany to robi zakupy w tygodniu, niedziela jest dla rodziny. Dzieci chcą … Czytaj całość

22-06-2019

reggelirePrzeżyłem 20 lat bez zakupów niedzielnych (liczę tylko lata dorosłego życia). Jest mi z tym dobrze.

22-06-2019

PrawdziweJak narazie za tej władzy znaczenie słowa demokracja nie ma odzwierciedlenia w normalnym życiu.

Rozwiń komentarze (77)