Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KBB
|

Niedzielski: "porozumiałem się z medykami". Medycy nic o tym nie wiedzą

84
Podziel się:

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił w piątek porozumienie z protestującymi medykami. Przedstawiciele tzw. białego miasteczka są zdziwieni – okazuje się, że nic nie podpisywali. A Niedzielski– ich zdaniem – odtrąbił porozumienie zawarte z kim innym i to kilka miesięcy temu.

Niedzielski: "porozumiałem się z medykami". Medycy nic o tym nie wiedzą
Adam Niedzielski ogłosił porozumienie z medykami. Okazuje się, że tzw. białe miasteczko nic o tym nie wie (PAP, Tomasz Gzell)

- My nie uczestniczyliśmy w zespole trójstronnym, nie było tam żadnego przedstawiciela Komitetu. Nasz protest trwa nadal, nic się w tej sprawie nie zmieniło, nie zmieniło się nasze stanowisko - przekazał PAP w piątek rzecznik "białego miasteczka" Gilbert Kolbe. Nie podpisywaliśmy żadnych porozumień z Ministerstwem Zdrowia - dodał.

- W żaden sposób nie identyfikujemy się z tym porozumieniem - powiedział rzecznik odnosząc się do porozumienia zawartego podczas piątkowego posiedzenia zespołu trójstronnego.

- Cieszę się, że mogę zakomunikować, że zostało osiągnięte porozumienie i to porozumienie, które zostało przyjęte jednogłośnie zarówno przez pracodawców jak i przedstawicieli pracowników – ogłosił wcześniej minister zdrowia. Porozumienie, jak zaznaczył, oznacza zwiększenie nakładów na system opieki zdrowotnej i wynagrodzenia.

Zobacz także: Bartosz Arłukowicz: Medycy nigdy nie odzyskają zaufania do rządzących

Kolbe podkreślił, że "minister zdrowia po raz kolejny próbuje podpisywać porozumienie o medykach bez medyków. Kolejny raz minister podpisuje porozumienie dot. wyłącznie zarobków, a ochrona zdrowia potrzebuje całościowej, wielowektorowej reformy".

- Nasze postulaty się nie zmieniły. Nie uległo zmianie też to, że oczekujemy, że premier włączy się do rozmów z nami - powiedział. - Tak samo jak zapomnieli kompletnie o pracownikach niemedycznych, bez których rzetelne, dobre, bezpieczne i czyste leczenie i nie miałoby racji bytu - dodał.

- Ponadto minister zdrowia ponownie próbuje odtrąbić sukces w momencie, kiedy podpisał porozumienie ze stronami, które już wcześniej się porozumiały. Bo przypominam, że porozumienie pomiędzy zespołem trójstronnym zostało podpisane w maju 2021, a to porozumienie weszło w życie od lipca 2021 – powiedział Kolbe.

Premier do miasteczka nie zawitał

Odniósł się jednak do kwestii porozumienia zawartego podczas piątkowego posiedzenia zespołu trójstronnego.

- To jak zwykle są ogólniki, które mają niestety małe odniesienie do rzeczywistości. Już teraz bardzo szybko wyliczyliśmy, że niestety inflacja zje całą tą rzeczoną nadwyżkę – dodał Kolbe.

Zapytany, dlaczego komitet protestacyjny nie włączył się w działania zespołu trójstronnego odpowiedział: "już raz takie porozumienie miało miejsce. Nie wiemy, dlaczego kolejny raz występuje jakieś porozumienie w zespole trójstronnym. Ciężko jest mówić o jakiejś kompetencji tego zespołu, raczej należy głośno mówić o tym, że skoro muszą po 4 miesiącach poprawiać swoje porozumienie no to znaczy, że chyba sami ze sobą się nie potrafią zgodzić".

Jak poinformował Kolbe, w czwartek komitet wysłał list do premiera Mateusza Morawieckiego. - Wierzymy, że premier się do tego ustosunkuje. Daliśmy mu czas do 20 listopada - powiedział. Nieco wcześniej podobne pismo wysłali do Jarosława Kaczyńskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(84)
Marionett.
2 lata temu
Niedzielski powiedział że pielęgniarki jak się nie zaszczepia to stracą pracę - ciekawe kto będzie pracował w szpitalach . Jak ludzie nie zmądrzeją to nie będzie kogo leczyć i komu
Bilbao
2 lata temu
ktoś tu coś bierze i to dosyć mocny towar musi być... no albo ktoś kłamie ale wszyscy politycy zawsze mówią prawdę ;)
taa
2 lata temu
Ci komuniści tak mają...
ratownik med.
2 lata temu
Bezprawie i Niesprawiedliwość - BiN a nie PiS - tak powinna się nazywać ta kłamliwa partia majaca takich właśnie ministrów
takaprawda
2 lata temu
Wszystko pewnie zgadza się bo MZ podpisał porozumienie z byłym marszałkiem, obecnym wojewodą mazowieckim i byłym MZ - swoim poprzednikiem, którzy są medykami.
...
Następna strona