Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nielegalny hazard na Pomorzu. 11 osób zatrzymanych

25
Podziel się

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 11 osób, podejrzanych o urządzanie nielegalnych gier hazardowych. Na swojej działalności mieli oni zarobić przynajmniej 10 mln zł.

Funkcjonariusze KAS rozbili grupę przestępczą działającą na Pomorzu
Funkcjonariusze KAS rozbili grupę przestępczą działającą na Pomorzu (KAS)
bEgzSlNN

Funkcjonariusze KAS z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, przy wsparciu kolegów z Warszawy, Białegostoku, Olsztyna i Torunia zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w procederze polegającym na nielegalnym urządzaniu gier na automatach.

Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w 20 miejscach. To zarówno lokale, w których urządzano nielegalne gry na automatach, jak i mieszkania osób podejrzanych o organizację nielegalnych gier. Wszystko miało miejsce na terenie województwa pomorskiego.

Podczas wykonywania czynności zabezpieczono ponad 300 tysięcy złotych oraz trzy samochody, sprzęt komputerowy i elektroniczny. Zatrzymano 53 nielegalne automaty do gier o łącznej wartości 636 tysięcy złotych oraz gotówkę wyjętą z tych automatów w kwocie ponad 63 tysiące złotych.

bEgzSlNP

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak działała zorganizowana grupa przestępcza? Wynajmowała lokale na podstawione osoby, a następnie wstawiała do nich nielegalne automaty do gier. Zarobili w ten sposób 10 mln zł.

bEgzSlNV

"Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował do sądu wobec 3 podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania" - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Wobec 7 podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu.

Jak czytamy w komunikacie służb, niewykluczone są kolejne zatrzymania, bo sprawa "ma charakter rozwojowy".

bEgzSlNW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEgzSlOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
ja
2 lata temu
Banasia tam nie było?
dla nas figa
2 lata temu
gdyby były legalne to państwowe zyski poszły by na kościół
adan
2 lata temu
A kiedy nalot na LOTTO ??!!!!
bEgzSlOr
uuu
2 lata temu
Załatwili pralnie Gawłowskiego?
hoho
2 lata temu
Źródło finansowania troli Brejzy wygasa.
...
Następna strona