Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Niemcy. Lockdown przedłużony do 14 lutego. Nowe zasady dotyczą maseczek

61
Podziel się

Koniec z maseczkami materiałowymi w komunikacji miejskiej, praca ma być wykonywana z domu wszędzie tam, gdzie to możliwe, sklepy pozostaną zamknięte. Niemcy przedłużyły lockdown do połowy lutego.

Niemcy. Lockdown przedłużony do 14 lutego. Nowe zasady dotyczą maseczek
Częściowe ograniczenia w kraju zostały wprowadzone 2 listopada, a w połowie grudnia rozszerzono je do pełnego lockdownu. (Pixabay)
bErRtwjp

Siedem godzin trwała narada kanclerz Angeli Merkel z premierami krajów związkowych. Efektem długiej pracy jest decyzja o przedłużeniu lockdownu do 14 lutego oraz wprowadzeniu kilku nowych obowiązków.

Angela Merkel zauważyła, że liczba nowych infekcji spada. Wszystko przemawia za tym, że restrykcje ostatnich tygodni przynoszą efekty. "To dodaje odwagi" – powiedziała, o czym informuje PAP.

Niemcy: lockdown do połowy lutego

bErRtwjr

W dalszym ciągu obowiązują wszystkie dotychczasowe ograniczenia (nie działają kina, teatry, handel detaliczny (z wyjątkiem sklepów spożywczych, drogerii, aptek). W dalszym ciągu można się spotykać tylko z jedną osoba spoza gospodarstwa domowego.

Zobacz także: Szczepionka na COVID. Rzecznik polskiej policji o oszustach oferujących szczepionki poza systemem

Szczególnie długo dyskutowano o szkołach. W Niemczech ze względu na federalną strukturę, edukacja jest w gestii landów. Postanowiono, że zasadniczo szkoły i przedszkola pozostaną zamknięte do 14 lutego. W szkołach nauczanie będzie odbywać się zdalnie – informuje Deutsche Welle.

bErRtwjx

Maseczki lepszego typu

Zaostrzone zostaną zasady dotyczące maseczek ochronnych. W komunikacji miejskiej obowiązkowa będzie medyczna maseczka ochronna, czyli jednorazowa maseczka chirurgiczna lub maseczka typu KN95/N95 oraz FFP2. W komunikacji miejskiej niedozwolone będą maseczki materiałowe.

Wreszcie: kto może, nadal pracuje z domu. Rząd federalny i kraje związkowe chcą również wprowadzić daleko idące prawo do pracy zdalnej. Pracodawcy będą musieli umożliwić swoim pracownikom pracę z domu (o ile pozwalają na to wykonywane czynności). W tym celu ministerstwo pracy wyda odpowiednie rozporządzenie. Przepisy te mają obowiązywać do 15 marca br.

Strach przed "brytyjską mutacją"

bErRtwjy

Przed kilkoma dniami niemiecka kanclerz ostrzegała przed dramatycznym wzrostem liczby infekcji spowodowanych przez wykryty w Wielkiej Brytanii wariant koronawirusa.

- Jeśli nie uda nam się powstrzymać tego brytyjskiego wariantu, do Wielkanocy będziemy mieli 10-krotnie większą częstotliwość jego występowania" - powiedziała kanclerz podczas wewnętrznego spotkania grupy roboczej frakcji CDU. Dodała, że twarde ograniczenia powinny obowiązywać w Niemczech jeszcze przez 8-10 tygodni.

Częściowe ograniczenia w kraju zostały wprowadzone 2 listopada, a w połowie grudnia rozszerzono je do pełnego lockdownu. Restrykcje przedłużono do 31 stycznia przy jednoczesnym zastrzeżeniu, że nie ma żadnych gwarancji zniesienia ograniczeń w przyjętym terminie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErRtwjS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(61)
Jolanta BR
6 miesięcy temu
Nie tylko w komunikacji miejskiej mają obowiązywać w Niczech maseczki z filtrem. Także w kościołach i przed kościołami.
Lekarz
6 miesięcy temu
Podobno w drodze jest już wirus z Ugandy, bo ten z Czech nie doszedł.
myczek
6 miesięcy temu
Rząd Niemiecki to psychopaci to co się dzieje w tym kraju napawa paranoją ,a wiem bo mieszkam tam od 15 lat .A w szkołach brakuje kamer by uczyć dzieci on live
bErRtwjT
gosia
6 miesięcy temu
A po co? Przecież równocześnie z zaprzysiężeniem mumii o nazwie Biden, przewodniczący Światowej Organizacji Zdrowia, znany też jako etiopski bojownik islamski Todros, stwierdził, że przesadzili z zagrożeniem Covidem i jego złośliwością, Już dawno mówiłam, że jak wygra Biden, to się skończy pandemia.
matka
6 miesięcy temu
w europie i w polsce nauczyciele powinni zaczac szukac nowej pracy bo oprawowywany jest nowy projekt- szkola bez nauczyciela.
...
Następna strona