Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Niemcy. W samolotach i na lotniskach będą obowiązywać nowe maseczki

9
Podziel się

Niemcy wprowadzają obowiązek noszenia maseczek o standardzie FFP2 w samolotach i na lotniskach.

Niemcy. W samolotach i na lotniskach będą obowiązywać nowe maseczki
Niemcy. Zaostrzone przepisy na lotniskach. (GETTY, NurPhoto)
bDJbECcB

To efekt realizacji uzgodnionych we wtorek przez rząd Niemiec i rządy niemieckich krajów związkowych wytycznych w sprawie nasilenia walki z pandemią koronawirusa.

Jak informuje Federalny Związek Niemieckiej Gospodarki Lotniczej, wyklucza to możliwość zastępowania maseczek FFP2 zwykłymi maseczkami, przyłbicami lub szalami.

Grupa kapitałowa Lufthansa, do której poza niemieckim flagowym przewoźnikiem powietrznym należą również linie lotnicze Austrian i Swiss, zadeklarowała w piątek podporządkowanie się temu nakazowi.

bDJbECcD
Zobacz także: Firmy mają dość. Grożą im eksmisje i bankructwa

Poinformowała jednocześnie, że zwolnienie z obowiązku noszenia maseczki FFP2 w trakcie lotu będzie przysługiwać tylko tym pasażerom, którzy przedstawią sporządzone na formularzu Lufthansy i potwierdzone przez lekarza zaświadczenie o uzyskaniu negatywnego wyniku testu na nosicielstwo koronawirusa.

W środę w Niemczech zapadła decyzja o przedłużeniu lockdownu do 14 lutego. Zaostrzono też restrykcje.

bDJbECcJ

W komunikacji miejskiej obowiązkowa będzie medyczna maseczka ochronna, czyli jednorazowa maseczka chirurgiczna lub maseczka typu KN95/N95 oraz FFP2. W komunikacji miejskiej niedozwolone będą maseczki materiałowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJbECde
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Zorro
miesiąc temu
No to biznes się rozkręci, trzeba będzie je wymieniać skromnie co dwie godziny będąc w pracy więc znowu ten szarak będzie musiał sięgnąć do portfela, a jaki będzie z tego efekt przypuszczać ze żaden
Gogo
miesiąc temu
Ok ale kto da mi kasę na te maseczki . Jak jest przymus to musi być to ludziom dane za darmo . Podobnie jest w Polsce jak ktoś by się postawił to by wygrał w sądzie . Jest przymus to mi dajcie to .
gregoriuss
miesiąc temu
Dotyczy to również handlu. Sklepów, targowisk, lokali gastronomicznych sprzedających na wynos.
bDJbECdf
fifi
miesiąc temu
A potem świat się dziwi, że gospodarka Chin w pandemii wystrzeliła. Skąd te maseczki? No z Chin! Na prawdę chylę czoła przed geniuszem tego narodu - najpierw rozpętali ogólnoświatową epidemię, teraz na niej zarabiają.
Orwell
miesiąc temu
Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych.