Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Jest kandydatka na prezesa ZUS

10
Podziel się:

Ministra rodziny, pracy i polityki społecznej wskazała Dorotę Bieniasz jako kandydatkę na prezesa ZUS - podała jako pierwsza Wyborcza.biz. W czwartek wieczorem Agnieszka Dziemianowicz-Bąk potwierdziła to nazwisko - podał Business Insider Polska.

Jest kandydatka na prezesa ZUS
ZUS szuka nowego szefa po tym, jak odwołano Gertrudę Uścińską (Twitter)

Z nieoficjalnych ustaleń portalu Wyborcza.biz wynikało, że ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zarekomendowała radzie nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Dorotę Bieniasz. Zgodnie z propozycją szefowej resortu, miałaby objąć stanowisko w ZUS po prof. Gertrudzie Uścińskiej, którą premier odwołał w styczniu 2024 r.

Potwierdzam, że skierowałam wniosek o zaopiniowanie przez radę nadzorczą kandydatury Doroty Bieniasz na prezeskę ZUS - przekazała w czwartek wieczorem serwisowi Business Insider Polska ministra.

Bieniasz trafiła do zarządu Zakładu w maju 2016 r. Nastąpiło to trzy miesiące po nominacji Gertrudy Uścińskiej na szefową ZUS. Nadzorowała Pion Świadczeń i Orzecznictwa. W obecnej sytuacji faktycznie kieruje tą agencją rządową.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sprzedaje auta za miliony! "Tesli mi nie szkoda, traktuję ją jak lodówkę" - Robert Michalski #18

Długie oczekiwanie na prezesa ZUS

Na początku miesiąca ministra rodziny, pracy i polityki społecznej zapowiedziała, że "jeszcze w lutym powinniśmy znać osobę, która stanie na czele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych". Zaznaczając jednocześnie, że procedura się rozpoczęła.

- Powołanie nowej osoby wymaga przejścia określonej procedury, to nie jest wyjście do piekarni. Ta procedura jest rozpoczęta - wyjaśniała ministra. Business Insider Polska donosił jednak, że nie ma zgody w koalicji rządzącej co do tego, kim obsadzić to ważne stanowisko.

Była prezes ZUS chwilę po odwołaniu skomentowała decyzję rządu w rozmowie z money.pl. - To był bardzo dobry i intensywny czas dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Udało się zmienić tę instytucję o 180 stopni. W ciągu ostatnich lat byliśmy gwarantem sukcesu najważniejszych i największych społecznych reform - stwierdziła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Edward
2 miesiące temu
Trochę cierpliwości !!!
Bob
2 miesiące temu
Nie jestem sympatykiem PIS , czytam i umiem ... myśleć ! Powiedzcie mi co się stało z tymi tysiącami " afer " wykrytych przez Jońskiego króla basenu i Szczerbę tak nagłaśnianych w TVN ? Dlaczego do dziś nie ma ..ŻADNEGO ZGŁOSZENIA DO PROKURATURY, NIKT NIE MA POSTAWIONYCH ZARZUTÓW ? przecież sądy należą i należały do '' elity " ! DLACZEGO PYTAM ? Tak samo teraz czytam codziennie o " straszliwych " nadużyciach PIS w każdym ministerstwie o czym na wyścigi informują " nowi " ministrowie ale tylko ... w TVN ! a żaden z nich nie kieruje wniosków do prokuratury ! DLACZEGO ? Widzicie naiwni Tuskowi wyborcy , że dostajecie " igrzyska " zamiast chleba czyli spełnienia niewykonalnych wyborczych obietnic Tuska , z których co chwila jakaś trafia do ... kosza .
Qdes
2 miesiące temu
PiS był szkodliwą dla Polski i Polaków partią i taką samą będzie obecna koalicja. PiS i PO to jest te samo zło, część społeczeństwa to rozumie.
Zusówka
2 miesiące temu
Po co była dymisja Pani Profesor podobno konieczne były zmiany no to zmieniono na najbardziej nie decyzyjną uczennicę Pani Profesor
RENTNER
2 miesiące temu
Drodzy RODACY !!! Pragnę zgłosić kandydaturę osoby, która studiowała ekonomię na Uniwersytecie w Getyndze, na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz w London School of Economics. W 1987 ukończyła studia medyczne w Medizinische Hochschule Hannover. Doktoryzowała się w 1991, a w 2001 uzyskała magisterium w zakresie zdrowia publicznego[1]. W 2015 wobec jej pracy doktorskiej pojawiły się zarzuty o plagiat, a przeprowadzone postępowanie wykazało uchybienia w tym zakresie. Zachowała jednak doktorat, co uzasadniano brakiem premedytacji i stosunkowo niewielkim zakresem splagiatowanych treści[2][3]. W latach 1988–1992 była zatrudniona jako lekarz w klinice ginekologii MHH. Następnie przez cztery lata przebywała w Stanford w Kalifornii, gdzie jej mąż pracował jako nauczyciel akademicki. Od 1998 ponownie zawodowo związana z uczelnią medyczną w Hanowerze[1]. Do Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej wstąpiła w 1990. W latach 2001–2004 była radną i przewodniczącą frakcji radnych CDU w Sehnde[4]. W 2003 wybrana na posłankę do landtagu Dolnej Saksonii, po czym w marcu tegoż roku objęła stanowisko ministra spraw społecznych w rządzie tego kraju związkowego kierowanym przez Christiana Wulffa[1]. W powołanym w listopadzie 2005 pierwszym gabinecie Angeli Merkel, tworzonym przez tzw. wielką koalicję (CDU/CSU i SPD), została powołana na stanowisko ministra ds. rodziny, osób starszych, kobiet i młodzieży. W 2009 po raz pierwszy uzyskała mandat posłanki do Bundestagu, z powodzeniem ubiegała się o reelekcję w wyborach w 2013[1] i 2017[5]. W zaprzysiężonym w październiku 2009 rządzie koalicyjnym CDU-FDP dotychczasowej kanclerz początkowo pozostała na dotychczasowej funkcji. W listopadzie tegoż roku przeszła jednak na stanowisko ministra pracy i spraw społecznych. W grudniu 2013, po odnowieniu w kolejnej kadencji wielkiej koalicji i powołaniu trzeciego gabinetu Angeli Merkel, otrzymała nominację na ministra obrony[1]. Pozostała na tym stanowisku również w utworzonym w marcu 2018 czwartym rządzie dotychczasowej kanclerz.