Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KFM
|

Niszczeje i kosztuje podatnika 250 tys. zł. Co z Polskim Domem Wypoczynkowym w Bułgarii?

78
Podziel się:

Słynny ośrodek wczasowy dla polityków w Bułgarii niszczeje. Rządowi źle się kojarzy. Politycy nie chcą go wykorzystywać ani remontować. Ale koszty jego utrzymania ponosi podatnik - donosi "Fakt".

Niszczeje i kosztuje podatnika 250 tys. zł. Co z Polskim Domem Wypoczynkowym w Bułgarii?
Odpoczywali tam partyjni dygnitarze PRL, odpoczywali politycy po zmianach ustrojowych [zdjęcie ilustracyjne] (Istock)
bEJbhPOt

Ośrodek nad Morzem Czarnym w Bułgarii przyjął już niejednego polityka. Odpoczywali tam partyjni dygnitarze PRL, bawili się politycy po zmianach ustrojowych. Jednak - jak donosi "Fakt" - ośrodek od kilku lat jest zamknięty na głucho. Nie przyjmuje gości.

Podlega resortowi spraw zagranicznych. Wiceminister Piotr Wawrzyk tłumaczył, że obiekt jest przestarzały, niedostosowany do współczesnych standardów i wymagałby dużych nakładów na remont, czego resort robić nie zamierza.

Zobacz także: "Jest drogo". Prezydent Sopotu nie ukrywa i tłumaczy ceny
bEJbhPOv

Tymczasem utrzymanie tego obiektu kosztuje polskiego podatnika - jak podaje "Fakt" - 250 tys. zł rocznie. Gazeta zauważa, że ma duży potencjał komercyjny, biorąc pod uwagę okoliczne ceny noclegów.

Jak pisaliśmy w money.pl, tegoroczny sezon urlopowy jest inny niż wszystkie. Zmęczenie pandemią sprawiło, że chętnych jest bardzo wielu przy ograniczonej podaży miejsc. Inflacja, jak również strach przed IV falą, skłaniają właścicieli hoteli i innego rodzaju obiektów noclegowych do windowania cen.

W poprzednich latach zazwyczaj połowa sierpnia była początkiem atrakcyjnych obniżek w branży hotelarskiej czy szerzej - wakacyjnej. W tym roku na obniżki nie mamy co liczyć. W obliczu jesiennej niepewności, braku newralgicznych przepisów dotyczących szczepień i limitów, każdy przedsiębiorca chce jak najwięcej wycisnąć ze swoich klientów. Ci, spragnieni wytchnienia, są w stanie płacić więcej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJbhPOW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(78)
Ryt
2 miesiące temu
Co to Tusk tego nie sprzedał??????
koko
2 miesiące temu
zawsze można go sprzedać Bułgarom i po kłopocie skoro to polskie dziwactwo tyle kosztuje.Ten nierząd nie przejmuje się wydatkami szasta na lewo i prawo żeby tylko mieli dla siebie jak najwięcej.
fufu
2 miesiące temu
Jak o tym piszom to znaczy ze zostal odany komus za jeden zloty .
bEJbhPOX
dla
2 miesiące temu
pisowskich elit wypoczynek w Bułgarii to obciach.
grzybek
2 miesiące temu
Skoro go opłacamy, to może wysyłać na wakacje dzieci z domów dziecka?
...
Następna strona