Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

No to po nas! Gigant finansowy opublikował raport o losie ludzkości

189
Podziel się:

Ekonomiści jednego z największych banków inwestycyjnych świata - JP Morgan - przestrzegają przed dramatycznymi zmianami klimatu. "Coś się zmusi zmienić, jeśli nasz gatunek ma przetrwać" - czytamy w raporcie.

JP Morgan ostrzega przed dramatycznymi zmianami klimatu.
JP Morgan ostrzega przed dramatycznymi zmianami klimatu. (East News, Krzysztof Kaniewski/REPORTER)
bEUxoHLV

"Los ludzkości jest zagrożony" - tak o zmianach klimatu piszą ekonomiści JP Morgan. Ich wnioski trafiły do raportu, z którym zapoznali się dziennikarze BBC. Eksperci ostrzegają, że choć ocieplenie naszej planety już zbiera przerażające żniwo, wciąż nie ma globalnego pomysłu na rozwiązanie tego fundamentalnego dla nas problemu.

JP Morgan zwrócił uwagę, że zmiany klimatu mogą wpływać na wzrost gospodarczy, kursy akcji, zdrowie i długość życia ludzi. W raporcie czytamy, że ocieplenie klimatu może powodować problemy z dostępem do wody, głód i przesiedlenia ludzi lub migracje.

bEUxoHLX

To wszystko będzie z kolei prowadzić do napięć politycznych, konfliktów, a także wpływać na różnorodność biologiczną i przetrwanie setek tysięcy gatunków na Ziemi.

Autorzy raportu stwierdzili, że aby złagodzić zmiany klimatu, emisje netto dwutlenku węgla należy zredukować do zera do 2050 r. Aby tego dokonać, należałoby według nich wprowadzić globalny podatek od emisji dwutlenku węgla.

Analitycy podkreślili, że ich wnioski są „całkowicie niezależne od firmy jako całości”. Powód? Aktywiści klimatyczni od lat krytykują JP Morgan za inwestycje w paliwa kopalne. Choć w Polsce co raz więcej banków przyznaje, że nie będzie wspierać firm trujących naszą planetę, w Stanach Zjednoczonych takie kroki wciąż nie są powszechne.

bEUxoHMd
Zobacz także: Obejrzyj: Ocieplenie klimatu staje się faktem. Polska może na tym skorzystać

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUxoHMy
wiadomości
KOMENTARZE
(189)
Pop
2 lata temu
Zmieni się wszystko na pewno po Armagedonie już nie długo
Waldzik
2 lata temu
Żydo - KOMUNA jeszcze im mało kasy od zwykłych śmiertelników.
Polka
2 lata temu
Ha ha miser Morawiecki walczy o przyszłoś Polaków ,wybranych oczywiście reszta no cóż? Nasz umiłiwany prezydent mówi że Polsla "wunglem" stoi i za nic ma szkodliwość wymyśloną przez Unię on doktor to wie
bEUxoHMz
Anna
2 lata temu
Ziemia nie jest planetą! Heliocentryzm to religia, największe kłamstwo w dziejach ludzkości!
ciekawe
2 lata temu
ze niby podatek ogolnoswiatowy ma nas uratowac mowio ? to moze lepiej wprowadzic dwa podatki ? albo trzy ?
...
Następna strona