Trwa ładowanie...
bDgcuPLV

Notowania

Zmiany Klimatu – Wszystkie wiadomości

150
27.08.2020 15:32

SAMORZĄD
 / 
Podatek od deszczu. Dulkiewicz: rząd z samorządu robi tego, co zabiera

Rząd pracuje nad podatkiem od deszczu, samorządy będą musiały zapłacić za wybrukowane skwery i rynki. - Rozmawiamy o dialogu, współpracy, dyskusji. To przepis prawa, który jest jeszcze przygotowywany, zwłaszcza w 30-lecie samorządu warto konsultować pewne rozwiązania prawne. Projekt zrobi z gminy inkasenta, czyli zbierającego podatek. Nie tylko od samorządu, ale też od obywateli. Obawiam się, że przy kolejnych wyborach znowu z samorządu zrobi się tego co zabiera, a z rządu tylko tego, co daje - powiedziała w programie specjalnym WP "Newsroom" Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Trzeba to policzyć. Ale jaki jest cel tego podatku? Na pewno wspólnie powinniśmy wziąć odpowiedzialność za zmianę klimatu, to jest absolutna racja. Temu, jak rozumiem, miało służyć powołane przez rząd przedsiębiorstwo Wody Polskie, które już pobiera opłatę. Ja bym się chciała spytać, na co idą te pieniądze? - dodała.

2
30.07.2020 16:46

MORZE
 / 
Sinice w Bałtyku. "Walka jedynie rtęcią lub miedzią. To niemożliwe, trzeba się przyzwyczaić"

Przybywa kąpielisk zamykanych przez sinice. - Jest to związane z pewnymi zmianami klimatycznymi, rośnie temperatura wody. Sinice też nie pojawiają się w brudnych wodach, co również jest wyznacznikiem tego, że wody są w dobrej kondycji. Zakwity sinic będą nam najpewniej towarzyszyły co roku, ze względu właśnie na podwyższoną temperaturę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Musimy tolerować to, co przynosi środowisko naturalne. Walka z sinicami jest niemożliwa, bo trzeba by stosować substancje oparte na rtęci czy miedzi, więc jest to absolutnie niemożliwe - dodał.

04.07.2020 19:58

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Globalne ocieplenie może słono kosztować. Oto konsekwencje

Globalne ocieplenie może mieć wiele fatalnych skutków dla świata. Znikanie gatunków zwierząt i roślin to jedno, ale globalne ocieplenie to również konsekwencje dla gospodarki wielu krajów świata.

96
27.04.2020 14:33

ŚRODOWISKO
 / 
Susza w Polsce. 10 mln zł dla miast

Polskie miasta otrzymają w sumie 10 mln na inwestycje, które pomogą im walczyć z suszą - poinformował resort klimatu. Pieniądze mają pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

189
22.02.2020 15:32

KLIMAT
 / 
No to po nas! Gigant finansowy opublikował raport o losie ludzkości

Ekonomiści jednego z największych banków inwestycyjnych świata - JP Morgan - przestrzegają przed dramatycznymi zmianami klimatu. "Coś się zmusi zmienić, jeśli nasz gatunek ma przetrwać" - czytamy w raporcie.

bDgcuPLX
2
24.01.2020 13:46

NEUTRALNOŚĆ KLIMATYCZNA
 / 
Nowe ministerstwo oszacowało koszty odejścia od węgla. Rachunek sięgnie 1,7 biliona złotych

400 miliardów euro - tyle według przedstawiciela Ministerstwa Klimatu będzie kosztowało osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej. Ten wydatek będzie rozłożony na prawie 30 lat. Wydamy więcej niż inne kraje Unii.

217
13.01.2020 20:38

KLIMAT
 / 
Fundusz wart 100 mld euro ma skłonić Polskę do poparcia Zielonego Ładu

Komisja Europejska zaproponuje we wtorek mechanizm wsparcia transformacji regionów najbardziej uzależnionych od węgla – pisze "Die Welt”.

3
10.10.2019 15:36

ZMIANY KLIMATU
 / 
Wielkie firmy wiedzą, że szkodzą klimatowi. I wydają grube pieniądze, by przekonać nas, że jest inaczej

20 firm stoi za 1/3 emisji dwutlenku węgla. Gdy zorientowały się, jak bardzo szkodzą środowisku – i jak negatywnie może to wpłynąć na ich wizerunek – podjęły działania, by podważyć ustalenia nauki.

3
28.09.2019 7:31

KOLEJ
 / 
Rail Baltica. Zmiany klimatyczne będą miały wpływ na budowę linii kolejowej

40-stopniowe upały, większe prędkości wiatru, burze i deszcze to skutki zmian klimatu, które będą miały wpływ na budowę i użytkowanie Rail Baltica.

bDgcuPMd
1
26.09.2019 15:24

ZMIANY KLIMATU
 / 
Topniejący lodowiec na Mont Blanc. Ewakuacja turystów w górskich schroniskach

Burmistrz Courmayeur podjął decyzję o zamknięciu dróg po włoskiej stronie Mont Blanc. Ma ona związek z wyliczeniami ekspertów, zgodnie z którymi topniejący lodowiec może w najbliższym czasie ulec osunięciu.

221
24.09.2019 14:03

ZMIANY KLIMATU
 / 
Szczyt klimatyczny. Węglowa Polska nie należy do wyjątków. Razem z nami gospodarcze potęgi

Szwedzka 16-latka Greta Thunberg twierdzi, że zabrano jej marzenia i dzieciństwo i protestuje na szczycie klimatycznym. Szczególnie nienawidzić musi Polski, bo nasza energia bierze się głównie z węgla. Na czarnej liście ma też pewnie Chiny, Rosję, Australię, Ukrainę i USA.

1
01.09.2019 19:00

ROLNICTWO
 / 
Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

- Można oczekiwać, że zmiany klimatyczne, które postępują szybciej, niż nam się wcześniej wydawało, będą zmieniały strukturę produkcji rolnej w Polsce. Są prognozy Komisji Europejskiej, które wskazują, że Polska może stać się jednym z największych beneficjentów zmian klimatu. Warunki dla rolnictwa poprawią się ze względu na dłuższy okres wegetacji i wyższe temperatury. Musimy jednak poprawić retencję wód - mówił w programie "Money. To się liczy" Jakub Olipra, analityk Credit Agricole.

7
08.08.2019 7:40

WODA
 / 
Susza. W Niemczech może zacząć brakować wody

Zawsze jest, zawsze czysta: tak Niemcy myślą o wodzie pitnej. Jak o źródle, które nigdy nie wyschnie. To wyobrażenie może już niedługo jednak trzeba będzie w Niemczech zmienić.

bDgcuPMe
18
27.06.2019 18:06

GLOBALNE OCIEPLENIE
 / 
Unijne porozumienie klimatyczne. Polska może zmienić decyzję i je poprzeć

To się nazywa wolta. Polska, która odegrała kluczową rolę w zablokowaniu przyjęcia unijnego porozumienia o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych, "prawdopodobnie" poprze je do końca roku. W zamian oczekuje gigantycznych pieniędzy.

50
24.06.2019 19:47

POLITYKA ENERGETYCZNA
 / 
Mateusz Morawiecki wraca do tematu unijnego weta. A przedsiębiorcy mówią wprost: nie dało się inaczej

Polska i premier Mateusz Morawiecki nie mieli wyjścia, musieli wetować propozycje Unii Europejskiej w kwestii klimatu - twierdzą przedstawiciele przedsiębiorców. Gigantyczna transformacja mogłaby się niekorzystnie odbić na cenach energii w najbliższych latach. A to istotnie spowolniłoby gospodarkę.

173
16.01.2019 9:11

CAMDESSUS
 / 
Biedni muszą przestać biednieć. Ostrzeżenie przed kataklizmem

Fałszywe okazało się przekonanie, że bogacenie się przedsiębiorców będzie korzystne dla otoczenia; systemowa chciwość doprowadziła do kryzysu - mówi w rozmowie z money.pl Michel Camdessus, były dyrektor zarządzający MFW. Ubóstwo, jego zdaniem, to jedno z trzech głównych wyzwań XXI w.

5
10.11.2018 13:28

ŚRODOWISKO
 / 
Szczyt klimatyczny coraz bliżej. Polska ma wyjątkową możliwość wpływu na globalną politykę

Zmiany klimatu są postrzegane w Polsce najczęściej jako sprawa, którą nie warto się zajmować. Do niedawna politycy większości partii politycznych negowali, że powoduje je działalność człowieka, mimo że klimatolodzy nie mają w tej kwestii wątpliwości. Powoli jednak to się zmienia.

256
11.12.2016 8:17

ZMIANY KLIMATU
 / 
Pogoda może zatrzymać cały kraj. "Czeka nas zmiana stylu życia"

- Czeka nas zmiana myślenia o gospodarce i zmiana trybu życia - mówi WP money Joanna Wis-Bielewicz z think-tanku adelphi, ekspert Koalicji Klimatycznej.