Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nord Stream 2 to "fakt dokonany". Administracja Bidena tłumaczy się z braku sankcji

19
Podziel się:

Administracja Joe Bidena musi się tłumaczyć z rezygnacji z sankcji wobec firmy Nord Stream 2 AG. Sekretarz stanu USA stwierdził, że budowa gazociągu Nord Stream 2 to "fakt dokonany".

Nord Stream 2 to "fakt dokonany". Administracja Bidena tłumaczy się z braku sankcji
Nord Stream 2; gazociąg (Materiały prasowe)
bELmejtx

Ukończenie Nord Stream 2 to "fakt dokonany" zdaniem sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena. Polityk administracji prezydenta USA Joe Bidena bronił w ten sposób na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Izby Reprezentantów odstąpienia sankcji w związku z budową rurociągu na dnie Bałtyku. Blinken zapowiedział też, że Waszyngton zareaguje, jeśli Moskwa spróbuje użyć dostaw gazu jako formy politycznego nacisku na inne państwa.

Raport Departamentu Stanu wysłany do Kongresu USA stwierdza, że Nord Stream 2 AG — firma stojąca za budową gazociągu z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku — i jej dyrektor generalny Matthias Warnig prowadzą działania podlegające sankcjom ze strony Waszyngtonu, ale odstąpiono od nich, gdyż leży to w interesie narodowym USA. Dziennikarze uważają, że taka decyzja ma na celu także poprawę stosunków obecnej administracji prezydenta USA z Niemcami.

- Niemcy podeszły do stołu (negocjacji) i jesteśmy z nimi aktywnie zaangażowani (w rozmowy)" - powiedział Blinken w Izbie Reprezentantów. Według sekretarza stanu sankcje nie zablokowałby budowy gazociągu. - Zawarliśmy z góry umowy, że wrócimy do wszelkich działań Rosji, które zagrażają bezpieczeństwu lub bezpieczeństwu ekonomicznemu któregokolwiek z tych krajów — powiedział Blinken.

bELmejtz
Zobacz także: Minister apeluje: koniec z obostrzeniami. "To obciążenie dla polskich rodzin"

Budowie rosyjsko-niemieckiego rurociągu sprzeciwiają się Polska, Ukraina i państwa bałtyckie. Projekt ukończony jest już w 95 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELmejua
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
aleks
5 miesięcy temu
Wydymali nas w czasie II w. ś.i robią to nadal a my jeszcze im pomagamy kupując w USA gaz , uzbrojenie itd. Nasi rządzący nie działają jako przedsiębiorcy tylko jako lizusi i zawsze na tym zle wychodzimy. Czas zmienić nastawienie do takich krajów i działać z punku opłacalności przedsięwzięść
czaszef
5 miesięcy temu
Jak tylko Józio B. ogłosił to, co mu napisali na prompterze, zaraz rozpoczął się problem z Elektrownią Turów a potem na drodze Balic-Pipe pojawiły się myszy i nietoperze. Na koniec w PE zaczął się szantaż Polski w sprawie środków unijnych. Trzeba być nierozgarniętym, żeby nie kojarzyć faktów tak skumulowanych w czasie. Niestety odbieramy kolejną lekcję geopolityki od naszych sprawdzonych od 1000 lat przyjaciół zza Odry.
w tym
5 miesięcy temu
wszystkim pomijana jest haniebna polityka Niemiec, którzy nie widzą w tym gazociągu nic niepokojącego. Podli jak zawsze
bELmejub
Joe
5 miesięcy temu
I Polacy zostali jak zwykle wydymani
bond13
5 miesięcy temu
Wstyd i hańba !!!