Notowania

Norweski miliarder chce przejąć skandynawskie biuro podróży od Thomasa Cooka

Norweski miliarder Peter Stordalen poinformował w środę, że wraz z dwoma funduszami przejmie od upadłego brytyjskiego koncernu Thomas Cook skandynawskie biuro podróży Ving.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiał prasowy)
Thomas Cook. Najstarsze biuro podróży na świecie ogłosiło upadłość we wrześniu

- Poprzedni właściciele wydrenowali z biura podróży Ving miliardy. Prawda jest taka, że wszystko, co robił Ving, było słuszne, a to, co robił Thomas Cook, niewłaściwe – uważa Stordalen.

Branża hotelarska nie jest dla niego niczym nowym, bo jest właścicielem m.in. sieci hotelowej Nordic Choice Hotel – informuje PAP.
Stordalen za pośrednictwem Strawberry Group oraz fundusze inwestycyjne Altor oraz TDR Capital przejmą formalnie organizatora wycieczek Ving po postawieniu tej firmy w stan upadłości.

Oprócz marki Ving inwestorzy staną się nowymi właścicielami także dwóch innych skandynawskich biur podróży - Spies oraz Tjaereborg, które były powiązane kapitałowo z Vingiem oraz Thomasem Cookiem. Wszystkie one mają zachować swoje dotychczasowe nazwy. Tylko przewoźnik lotniczy Thomas Cook Scandinavia, realizujący dla Vinga przeloty czarterowe, zmieni nazwę na Sunclass Airlines.

Obejrzyj: Kupili kampera i ruszyli w podróż. "Znam Polaków, którzy tak spędzają emerytury"

O decyzji Stordalen poinformował na konferencji prsowej w Sztokholmie. Nie ujawnił kwoty ani warunków finansowych przejęcia Vinga od Thomasa Cooka.

W związku z upadłością biura Thomas Cook, biuro podróży Ving odwołało we wrześniu wyjazd 19 tys. skandynawskich turystów. Od tego czasu firma działała, ale pilnie poszukiwała nowych inwestorów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: thomas cook, turystyka, biuro podróży, skandynawia, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz